• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۵۵ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 13330
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13330

عطا محمد نور: راکت داران مخل امنیت مردم باید کشته شوند

عطامحمد نور هشدار داد که تا یک هفته دیگر باید ناامنی‌ها و جرم‌های جنایی در این ولایت پایان یابد.

نور تاکید کرد:”هر جایی‎که موتر شیشه سیاه، قلدر و راکت‎دار باشند، باید خلع سلاح شود. اگر عکس‎العمل کردند باید کشته شوند. این تصمیم برای آن است تا شاخ آن زورگویانی‎که به پولیس اعتنا نمی‎کنند بشکند.”

براساس گزارش تلویزیون آرزو، عطامحمد نور به نیروهای پولیس این ولایت اخطار داد، وظیفه پولیس تأمین امنیت است، اگر تا یک هفته دیگر وضعیت امنیتی ولایت بلخ تغییر نکند و بی‌نظمی‌های داخل شهر پایان نیابد؛ خودش در مورد سرنوشت نیروهای پولیس این ولایت تصمیم خواهد گرفت.

او گفت:” اعلام می‎کنم که من طرف‎دار این وضعیت نیستم. ما نباید تنها به سلام دادن پولیس خوش باشیم. وظیفه‎ای پولیس تأمین امنیت است. باید وظیفه‎ای خود را بشناسند. اگر بی‌کفایت هستند اخراج شان کنید.”

عطامحمد نور تاکید کرد:” یک هفته برای پولیس وقت می‎دهم اگر قمارخانه‎ها را جمع کردید خوب؛ اگر نکردید خودم در مورد آمر امنیت و پایین‌ترین مقام امنیتی تصمیم خواهم گرفت.”

عطامحمد نور همواره تاکید کرده‌ است که بر اساس فیصله شورای رهبری حزب جمعیت از سمت‌اش برکنار خواهد شد نه براساس فرمان سران حکومت وحدت ملی افغانستان.

این را هم بخوانید:  دیدار «بن سلمان» با طالبان لغو شد

ولایت بلخ در شمال افغانستان یکی از مهم‌ترین ولایت‌های این کشور به شمار می‌رود و عطامحمد نور بیش از ده سال در آن ولایت به عنوان والی فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *