• انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۲۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 12814
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12814

عطا محمد نور: یک طرح اصلاحی از سوی جمعیت و ائتلاف به حکومت پیش‌کش شده است

عطامحمد نور می‌گوید که حزب جمعیت اسلام و ایتلاف نجات برای افغانستان، یک طرح اصلاحی ۱۲ماده‌ ای را به حکومت وحدت ملی پیش‌کش کرده است.

آقای نور امروز(یکشنبه، ۶ حوت) در نشستی مشورتی که با جمعی از هوادارانش در بلخ برگزار کرده بود گفت که یکی از ضعف‌های حکومت وحدت ملی تن ندادن به اصلاحات است.

او با انتقاد از کارکرد حکومت وحدت ملی تأکید کرد که ایستادگی حزب جمعیت و خودش در برابر«اقدام خود سرانه ارگ» برای کرسی ولایت بلخ نه بلکه آنان داعیه‌های بزرگتری را در سطح ملی دنبال می‌کنند.

آقای نور افزود که جمعیت اسلامی و ایتلاف ملی نجات برای افغانستان، یک برنامه اصلاحی را در ۱۲ مورد پیشنهاد و به حکومت وحدت ملی تحویل داده است که برخی موارد آن، تمرکز زدایی قدرت، حزبی شدن کرسی‌های پارلمان، چگونگی اصلاح نظام انتخاباتی و چگونگی توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی می‌باشد.

وی گفت، نظام سیاسی کنونی به شدت متمرکز است و ضرورت می‌بیند که این اقتدارگرایی برای یک قشر خاص به پایان برسد.
آقای نور یکبار دیگر منظوری استعفای از قبل تهیه شده‌اش را از سوی رییس‌جمهور غنی یک اقدام ناسنجیده و عجولانه خواند و گفت، گزارش‌های موثق وجود دارد که یک تعداد از حلقات خاص از پول مصارف اپراتیفی پولیس برای ناامن سازی ولایت بلخ هزینه‌ی می‌کنند.

بیشتر از یک ماه می‌شود که آقای نور از ولایت بلخ برکنار شده است اما براساس اختلاف‌ها میان ارگ و حزب جمعیت وی تاکنون به عنوان والی بلخ به کارهایش ادامه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *