• انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۰۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 473
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=473

عطامحمد نور تنها مانده است

مشاور ارشد رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به مذاکرات سرپرست ولایت بلخ و اشرف غنی اعلام کرد که رئیس جمهور تمایلی به مذاکره ندارد و عطامحمد نور نیز تنها مانده است.

مشاور ارشد رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به مذاکرات سرپرست ولایت بلخ و اشرف غنی اعلام کرد که رئیس جمهور تمایلی به مذاکره ندارد و عطامحمد نور نیز تنها مانده است.

داوود اساس مشاور ارشد عبدالله رئیس اجرایی دولت اعلام کرد که سرپرست ولایت بلخ ضعیف عمل کرده است و اشرف غنی رئیس جمهور تمایلی به ادامه این مذاکرات ندارد.

وی تصریح کرد که بسیاری از اعضای حزب «جمعیت اسلامی» افغانستان با مذاکرات عطامحمد نور و اشرف غنی مخالف بودند و اکنون سرپرست ولایت بلخ تنها مانده است.

اساس اظهارداشت که مذاکرات به بن‌بست رسیده است و نتیجه آن نیز معلوم نیست زیرا عطامحمد نور تنها مانده است و حزب جمعیت همراه او نیست بنابراین رئیس جمهور نیز تمایل چندانی برای این مذاکرات ندارد.

از سوی دیگر، «مجیب الرحمان رحیمی» گفته بود که رئیس اجرایی دولت افغانستان اختلاف جدی با عطامحمد نور ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که «فرهاد عظیمی» نماینده مجلس و نزیک به عطامحمد نور گفته که مذاکرات ادامه دارد و احتمالا به توافق نهایی منجر خواهد شد.

وی گفته که سرپرست ولایت بلخ در کابل است و قرار است در نشستی با اعضای حزب جمعیت نگرانی‌های بی‌مورد رفع شود.

هدف از این مذاکرات از سوی افراد نزدیک به عطا محمد نور، تقویت جایگاه رئیس اجرایی دولت، عملی شدن توافق‌نامه سیاسی و دخیل شدن حزب جمعیت اسلامی در تصمیم‌گیری‎ها اعلام شده بود.

هارون چخانسوری سخنگوی رئیس جمهور روز پنجشنبه در جریان یک نشست خبری تائید کرد که مشوره با عطا محمد نور ادامه دارد.

هرچند نزدیکان عطا محمد نور گفته‎اند که ناکام ماندن عبدالله عبدالله در عملی کردن وعده‌هایش به مردم یکی از دلایل مذاکرات او با رئیس جمهور است اما برخی مشاوران رئیس اجرائیه پیش از این نیز گفته‎ بودند که مذاکرات آقای نور بر سر مسایل شخصی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *