• انتشار: ۲ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۲۳ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 1192
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1192

عدم اجازه ورود نمایندگان طالبان به امارات دروغ است!

سخنگوی طالبان در افغانستان اعلام کرد که گزارش اخیر رسانه‌ها مبنی بر عدم اجازه مقامات اماراتی به نمایندگان سیاسی طالبان برای ورود به این کشور، شایعه است.

سخنگوی طالبان در افغانستان اعلام کرد که گزارش اخیر رسانه‌ها مبنی بر عدم اجازه مقامات اماراتی به نمایندگان سیاسی طالبان برای ورود به این کشور، شایعه است.

طالبان در واکنش به اخبار عدم اجازه ورود نمایندگان این گروه به امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت افغانستان با انتشار اخبار نادرست تلاش می‌کند تا توجه را از عاملان اصلی حادثه قندهار منحرف کنند.

در این بیانیه آمده است که طالبان گزارش‌های روز گذشته در رسانه‌ها را مبنی بر اینکه از ورود نمایندگان سیاسی طالبان که برای مراسم فاتحه سفیر امارات قصد حضور داشتن ممانعت صورت گرفته است.

برخی از رسانه‌ها روز گذشته گزارش دادند که «ملا شیرمحمد عباس ستانکزی» و «مولوی جان‌محمد مدنی» از اعضای دفتر سیاسی طالبان اجازه حضور در مراسم ختم «محمد عبدالله الکعبی» سفیر امارات را نیافتند.

در خبر آمده بود که نمایندگان طالبان علاوه بر تلاش برای حضور در مراسم ختم سفیر امارات در کابل، برای تاکید بر عدم هرگونه مداخله در انفجار قندهار قصد سفر به امارات را داشته‌اند که مقامات این کشور از ورود آنها جلوگیری کرده‌اند.

سفیر امارات در افغانستان که ماه گذشته در حمله انتحاری در قندهار زخمی شده بود، براثر جراحات هفته گذشته کشته شد.

ماه گذشته در حمله انتحاری به مهمانخانه والی قندهار، پنج دیپلمات امارات متحده عربی، یک دیپلمات افغان و یک نماینده پارلمان و مجلس سنای کشور جان باختند و والی قندهار و سفیر امارات نیز زخمی شده بودند.

پس از این حمله طالبان با اعلام برائت از هرگونه مداخله همواره مقامات افغان را متهم به دست داشتن در این حمله می‌کنند، اما مقامات دولت کابل نیز شبکه حقانی و سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان را مسئول طراحی و اجرای این حملات اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *