• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۴:۰۴ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 432
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=432

عدالت از نوع غنی آن / توجهات مالی ویژه رییس جمهور به افراد خاص

  رئیس جمهوری همچون عنی که مدعی مبارزه با فساد بود،  علی القاعده باید خود عدالت را تا حد امکان رعایت کند. اما ظاهرا اینگونه نیست و مدارکی منتشر شده که رئیس جمهور، برای برخی از اطرافیان خود معاش های بلند ترتیب داده است. در این اسناد آمده‌است که طبق فرمانِ اشرف غنی، بخاطرِ ازدیاد […]

 

رئیس جمهوری همچون عنی که مدعی مبارزه با فساد بود،  علی القاعده باید خود عدالت را تا حد امکان رعایت کند. اما ظاهرا اینگونه نیست و مدارکی منتشر شده که رئیس جمهور، برای برخی از اطرافیان خود معاش های بلند ترتیب داده است.

در این اسناد آمده‌است که طبق فرمانِ اشرف غنی، بخاطرِ ازدیاد در حُجم وظایفِ «اجمل‌غنی» مشاور اقتصادی ریاست جمهوری، ۳۳ بستِ دو و سه، را در اختیار دفتر مشاوریت اقتصادی قرار می‌دهد که مجموعاً، امتیاز‌های کارکنان این مشاوریت در یک ماه حدود (۲۹۸۵۳۶۰۰) بیست و نُه میلیون هشت‌صد و پنجاه وسه هزار وششصد افغانی می‌شود.
گفتنی است که اجمل، غنی هیچ مدرک تحصیلی ندارد او زبانِ انگلیسی را در پشاورِ پاکستان آموخته است و از دستیار‌های سابق اکلیل حکیمی وزیر مالیه، بوده‌است که در این اواخر منحیث مشاور اقتصادی غنی تعیین گردیده‌است.
به نظر شما این پول معاش چند ساله یک معلم و یک سرباز در خطِ نبرد می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *