• انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 21928
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21928

عبدالله: مواد مخدر یک تهدید فرا مرزی و جهانی است

عبدالله در سخنان خود افزود؛تامین صلح وابسته به میزان موفقیت ما در امر مبارزه با مواد مخدر است

به گزارش برچی نیوز؛عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان طی سخنانی در نشست بررسی استراتژی منطقه‌ای مبارزه با مواد مخدر در کابل گفت: مواد مخدر یک تهدید فرامرزی و جهانی است که ایجاب توجه و تمرکز بیشتر را می‌کند تا تجربه‌های موفق و ناکام گذشته بازبینی شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید روحیه همکاری میان کشورها در امر مبارزه با مواد مخدر تحت تأثیر مسایل دیگر قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از دلایل تداوم جنگ، حمایت گروه‌های تروریستی با استفاده از درآمد مواد مخدر است،از این رو، تامین صلح وابسته به میزان موفقیت ما در امر مبارزه با مواد مخدر است.

عبدالله خاطرنشان کرد که برخی کشورها کمترین مسئولیت را نمی‌گیرند؛ ولی تمام ملامتی را متوجه افغانستان می‌سازند در حالیکه مسیر ترانزیت و قاچاق مواد پیش‌ساخت مخدراند.

رئیس اجرایی افغانستان افزود که ما نیازمند اقدامات مشترک و هماهنگ برای مبارزه با این معضل جهانی هستیم که این استراتژی ما را برای رسیدن به نتایج بهتر کمک می‌کند.

نشست «استراتژی منطقه‌ای مبارزه با مواد مخدر» امروز با حضور سفرا، نمایندگان کشورهای بین‌ المللی و منطقه‌ای، سازمان‌های بین المللی و نهادهای ذیربط دولتی در کابل به بحث و بررسی گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *