• انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۵۲ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13991
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13991

عبدالله: طالبان هنوز به پیشنهاد صلح حکومت جواب نداده‌اند

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که تا هنوز طالبان مسلح به طرح صلح حکومت پاسخ نداده اند.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که تا هنوز طالبان مسلح به طرح صلح حکومت پاسخ نداده اند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه (۲۱ حوت) در نشست شورای وزیران گفت طرح صلح حکومت وحدت ملی با استقبال مردم و جامعه بین المللی قرار گرفته است؛ اما طالبان به این طرح پاسخ نداده اند.

آقای عبدالله افزود: “اگرچه متاسفانه تا به حال، جوابی که توقع می‌رفت (از طرف طالبان) نداریم؛ اما معنای پیام ما تعهد همیشگی به خواست مردم افغانستان در مورد تحقق صلح عادلانه و پایدار است”.

رییس اجرایی کشور خاطر نشان کرد که این تلاش‌ها نشان‌دهنده عزم حکومت در تحقق خواست مردم افغانستان در زمینه صلح است.

وی بیان داشت که حکومت وحدت ملی با تجدید نیرو، اراده قوی‌تر و عزم متین در سال که در پیش رو است، در خدمت مردم افغانستان خواهد بود.

حکومت افغانستان در دومین نشست پروسه کابل، طرح صلحی را به طالبان پیشنهاد کرد که بر اساس آن، این گروه به حیث حزب سیاسی شناخته خواهد شد.

وضع چوکات سیاسی و حقوقی برای بازنگری قانون اساسی، رهایی زندانیان طالبان و کشیدن نام افراد این گروه از لیست سیاه از دیگر موارد این بسته پیشنهادی به طالبان است.

همچنین دولت افغانستان در این طرح صلح گفته است که برای تنظیم سفرهای افراد طالبان زمینه سازی کرده و برای آنان پاسپورت توزیع می‌کند.

در این طرح صلح حکومت گفته شده که مذاکرات صلح با طالبان بر اساس ارزش‌های ملی و حقوق زنان، تضمین در جلوگیری از استفاده تروریزم جهانی از خاک افغانستان و اشتراک زنان، به پیش خواهد رفت.

اما طالبان تاهنوز به این بسته پیشنهادی حکومت هیچ گونه پاسخی نداده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *