• انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20952
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20952

عبدالله: توانمندسازی زنان، توانمندسازی جامعه است

«عبدالله عبدالله» در برنامه‌ای ‌که به منظور بلند بردن ظرفیت بانوان آموزگار از سوی برنامه توانمندسازی بانوان (پروموت) برگزار شده بود گفت: زنان نیمی از پیکر جامعه‌اند و اگر آنان توانمند شوند، جامعه نیز توانمند می‌شود.

به گزارش برچی نیوز،  «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در برنامه‌ای ‌که به منظور بلند بردن ظرفیت بانوان آموزگار از سوی برنامه توانمندسازی بانوان (پروموت) برگزار شده بود گفت: زنان نیمی از پیکر جامعه‌اند و اگر آنان توانمند شوند، جامعه نیز توانمند می‌شود.

رییس اجراییه با ابراز خرسندی از شروع این برنامه، افزود: معارف پایه‌ مهم و اساسی یک جامعه است. بلند بردن ظرفیت‌های بانوان آموزگار سبب می‌شود که آنان دانش‌آموزان توانا تقدیم جامعه کنند و افراد خوب آموزش دیده جامعه سالم و مرفهی را به میان می‌آورند.

عبدالله با اشاره به سهم مهم بانوان در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، تأکید کرد که با آغاز این برنامه، نزدیک به صدهزار بانوی آموزگار، آموزش‌های لازم در بخش‌های روش تدریس و شیوه‌های آموزشی خواهند دید. این کار سبب بلند رفتن ظرفیت آموزش‌دهی بانوان آموزگار می‌شود. هرقدر که بانوان توانمند وارد جامعه شوند، به همان اندازه در پیشرفت جامعه و بلند بردن اقتصاد خانواده کمک می‌کنند.

این را هم بخوانید:  حقایقی جالب و خواندنی در مورد همسر رهبر کره شمالی «کیم جونگ اون»

وی گفت: حکومت وحدت ملی با استقبال از آغاز این برنامه متعهد است، هرچه که برای بهبود و موفقیت این برنامه لازم باشد، در حد توان همکاری و پشتبیانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *