• انتشار: ۲۳ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۵۰ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 8753
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8753

عبدالله بر رسیده‌گی به مشکلات بیجاشده‌گان تاکید کرد

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز (یک‌شنبه، ۲۳ میزان) در نشستی در شهر مهترلام گفت که به خواست‌ها و پیشنهادهای مسوولان محلی و مردم ولایت لغمان رسیده‌گی صورت می‌گیرد.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز (یک‌شنبه، ۲۳ میزان) در نشستی در شهر مهترلام گفت که به خواست‌ها و پیشنهادهای مسوولان محلی و مردم ولایت لغمان رسیده‌گی صورت می‌گیرد.

در این نشست، ابتدا، عبدالجبار نعیمی، والی ولایت لغمان، گزارشی مفصل از دست‌آوردها و فعالیت‌های حکومت محلی و همچنان چالش‌های پیش‌رو ارایه کرد.

والی ولایت لغمان، پیشنهادها و درخواست‌های مردم لغمان را به‌گونۀ مکتوب در اختیار رییس اجراییه کشور قرار داد.

در ادامه، عبدالله عبدالله، از بهبود اوضاع امنیتی و افتتاح و راه‌اندازی پروژه‌های توسعه‌یی و زیربنایی در ولایت لغمان ابراز خرسندی کرد.

رییس اجراییه کشور از مسوولان محلی به خاطر کار هماهنگ و مشترک در راستای تأمین امنیت و بازسازی ابراز امتنان کرد و گفت که موفقیت والی و مسوولان امنیتی، بدون همکاری نماینده‌گان مردم و متنفذان قومی و مجاهدین ممکن نبوده است.

رییس اجراییه کشور گفت که وضعیت امنیتی ولایت لغمان به طور قابل توجهی بهبود یافته و اما تأمین امنیت کامل نیازمند فرصت و زمان بیشتر است.

عبدالله عبدالله افزود که پیشنهادها و نکته‌نظرات مسوولان امنیتی و مقام‌های محلی لغمان را در زمینۀ تأمین امنیت بهتر در شورای امنیت ملی کشور به بحث و بررسی خواهند گرفت.

رییس اجراییه گفت که توجه به پولیس محلی، افزایش نیروهای پولیس و اکمال و تجهیز اردوی ملی، از مهمترین پیشنهادها در بخش تأمین امنیت بوده و در این زمینه اجراآت لازم صورت خواهد گرفت.

عبدالله عبدالله با ابراز خرسندی از افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مهم توسعه‌یی و راه‌اندازی شماری از پروژه‌های تازه در بخش‌های مختلف ولایت لغمان، خاطر نشان ساخت که این اولین و آخرین پروژه‌ها در زمینۀ ساخت‌وساز ولایت لغمان نخواهد بود.

رییس اجراییه کشور، از برخی چهره‌ها و مشاهیر ولایت لغمان از جمله گل‌پادشاه الفت شاعر نام‌آور زبان پشتو یاد کرد و گفت که امروزه در حکومت وحدت ملی هم تا اندازه‌یی از مردم لغمان نمایندگی صورت گرفته است.

عبدالله در بخشی از صحبت‌هایش گفت که نیازمندی‌ها و چالش‌های مردم روشن است و برای رسیده‌گی به آنها اقداماتی را روی دست خواهند گرفت. رییس اجراییه بر رسیده‌گی به مشکلات بیجاشده‌گان و مهاجرین نیز تأکید ورزید.

گفتنی است که رییس اجراییه کشور به منظور بررسی و تحلیل و تجزیۀ اوضاع ولایت لغمان در رأس هیأتی بلندپایۀ متشکل از شماری از وزرای کابینه، معین‌های اداره‌های دولتی، نمایندگان مردم در شورای ملی و مشاورین ریاست اجراییه به شهر مهترلام رفته است.

قرار است رییس اجراییه کشور چندین پروژه توسعه‌یی را در ولایت لغمان افتتاح و به بهره‌برداری بسپارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *