• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 23467
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23467

عبدالرشید دوستم: در مذاکره با طالبان می توانم نقش بزرگی ایفا کنم

جنرال عبد الرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری می گوید که می تواند در راستای پیشبرد امور صلح و مذاکره با طالبان نقش بزرگی ایفا کند.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریس جمهور غنی و یکی از اعضای برجسته ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در دیدار با “زلمی خیل زاد”نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان گفت که می تواند در راستای پیشبرد امور صلح و مذاکره با طالبان نقش بزرگی ایفا کند.

به گزارش برچی نیوز؛ بررسی اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان، انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و پیشرفت پروسه صلح در کشور از مهمترین موضوعات مورد بحث و گفتگو در این دیدار بودند.

معاون اول رئیس جمهور جنرال دوستم گفت:در کنار شورای عالی صلح در برگزاری روند صلح در کشور به عده ای از احزاب سیاسی و شخصیت های مطرح نیز نقش داده شود تا پروسه صلح و مذاکره نتیجه ملموسی داشته و آرمان دیرینه ی مردم که صلح و ثبات در کشور است  تحقق یابد.

همچنان هر ۲ جانب بر شفافیت انتخابات گذشتهٌ پارلمانی تایید کرده یاد آوری کردند که باید آراء پاک و آراء تقلبی از هم جدا شوند تا اعتماد مردم تسبت به کاکردهای کمیسیون مستقل انتخاب جلب شود.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور خطاب به وزارت های داخله و دفاع؛ تا ۳ ماه دیگر افراد غیرمسئول در «کابل» خلع سلاح کامل شوند

در این دیدار هر ۲ طرف خاطرنشان کردند که انتخابات ریاست جمهوری آیندۀ افغانستان نیز باید بدون تقلب و دستگاری برگزار شود،تا نظام آینده مورد قبول همه جریان هایی سیاسی و مردم افغانستان قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *