• انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۲۴ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13156
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13156
پاسخ قطر به بیانیه چهار کشور تحریم کننده دوحه

عاملان نقض ها باید مورد بازخواست و به متضررین غرامت پرداخت شود

قطر از شورای حقوق بشر و نهادهای وابسته به آن خواست تا توجه کافی را به نقض های کشورهای محاصره کننده علیه دوحه معطوف دارند و برای پایان هرچه سریع تر این نقض ها وارد عمل شده و عاملان آن را بازخواست کرده و به صورت عادلانه به کسانی که متضرر شده اند، غرامت بپردازد.

این چهار کشور در بیانیه خود اعلام کرده بودند که قطر بحران دیپلماتیک را به راه انداخته و می خواهد شورای حقوق بشر را به این بحران مشغول سازد.
در پاسخ به این اتهام ها، قطر از شورای حقوق بشر و نهادهای وابسته به آن خواست تا توجه کافی را به نقض های کشورهای محاصره کننده علیه دوحه معطوف دارند و برای پایان هرچه سریع تر این نقض ها وارد عمل شده و عاملان آن را بازخواست کرده و به صورت عادلانه به کسانی که متضرر شده اند، غرامت بپردازد.
بدر همین حال، طلال النعمه؛ دبیر سوم هیات دائم قطر در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت: کشورهای محاصره کننده نتوانستند هیچ شواهد واقعی که مبتنی بر اصول محکم باشد، در خصوص ادعاهای شان در مورد حمایت قطر از تروریزم ارائه دهند و همچنین در ارائه توجیهات و استدلال های قانونی در مورد اقداماتی که علیه قطر به منزله مجازات دسته جمعی اعمال کرده، شکست خورده اند.

این را هم بخوانید:  سفیر پاکستان: هرگونه اقدام تلافی جویانه هند علیه پاکستان در روند صلح افغانستان تاثیر میگذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *