• انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۲۴ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13156
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13156
پاسخ قطر به بیانیه چهار کشور تحریم کننده دوحه

عاملان نقض ها باید مورد بازخواست و به متضررین غرامت پرداخت شود

قطر از شورای حقوق بشر و نهادهای وابسته به آن خواست تا توجه کافی را به نقض های کشورهای محاصره کننده علیه دوحه معطوف دارند و برای پایان هرچه سریع تر این نقض ها وارد عمل شده و عاملان آن را بازخواست کرده و به صورت عادلانه به کسانی که متضرر شده اند، غرامت بپردازد.

این چهار کشور در بیانیه خود اعلام کرده بودند که قطر بحران دیپلماتیک را به راه انداخته و می خواهد شورای حقوق بشر را به این بحران مشغول سازد.
در پاسخ به این اتهام ها، قطر از شورای حقوق بشر و نهادهای وابسته به آن خواست تا توجه کافی را به نقض های کشورهای محاصره کننده علیه دوحه معطوف دارند و برای پایان هرچه سریع تر این نقض ها وارد عمل شده و عاملان آن را بازخواست کرده و به صورت عادلانه به کسانی که متضرر شده اند، غرامت بپردازد.
بدر همین حال، طلال النعمه؛ دبیر سوم هیات دائم قطر در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت: کشورهای محاصره کننده نتوانستند هیچ شواهد واقعی که مبتنی بر اصول محکم باشد، در خصوص ادعاهای شان در مورد حمایت قطر از تروریزم ارائه دهند و همچنین در ارائه توجیهات و استدلال های قانونی در مورد اقداماتی که علیه قطر به منزله مجازات دسته جمعی اعمال کرده، شکست خورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *