• انتشار: ۳ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۱۹ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1213
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1213

طنز/رییس جمهور هم خانۀ ملا تره خیل می‌رود!

حالا شما نگران نباشید؛ ملاتره خیل در خانه اش نشسته و حکم میکند اگر حکومت حرفی زد ما فتوای جهاد علیه رینجر میدهیم و اگر باز چیز بدی گفتند اینبار تانک و طیاره و موشک شان را به آتش میکشیم.

ملا تره خیل بسیار تعجب کرد که اینهمه آدم برای آتش زدن سه رینجر پولیس واکنش نشان داده اند و هیاهو به پا کردند، بعد با خود فکر کرد این واکنش دیگر چیست؟ جاندار است یا بیجان؟ طبیعی است که واکنش را هم به آتش میکشد؛ فرماندۀ پولیس کابل هم تعجب کرد که افرادش چرا در مقابل افراد ملاتره خیل واکنش نشان دادند؛ اگر در مقابل آنها حرفی نمیزدند حالا حکومت سه رینجر مقبول و سالم و بدون سوختگی میداشت و اینهمه جنجال هم ایجاد نمیشد؛ گذشته از اینها حکومت جمهوری اسلامی افغانستان با اینهمه تشکیلات نظامی و سیاسی و عرض و طولش از جناب ملا تره خیل معذرت خواهی نکرد بسیار حرف است؛ مثلا همین چند سال پیش افراد ملاتره خیل دست و پای یک پولیس ترافیک را شکست، سی میلیون نفوس کشور هم فقط خبر شدند که ملا تره خیل دست و پا شکست اما آب از آب تکان نخورد.

حالا شما نگران نباشید؛ ملاتره خیل در خانه اش نشسته و حکم میکند اگر حکومت حرفی زد ما فتوای جهاد علیه رینجر میدهیم و اگر باز چیز بدی گفتند اینبار تانک و طیاره و موشک شان را به آتش میکشیم.

قوماندان پولیس کابل نیز دستور میدهد که افراد پولیس که واکنش نشان دادند جلب شوند تا اعتراف کنند که به کدام دلیل سبب آشوب اجتماعی در شهر شدند و اینهمه سر صدا ایجاد کردند و برای ما کار و مصروفیت درست کردند.

رییس جمهور هم خانۀ ملا تره خیل می‌رود و بعد از یک قهقهه کشدار میگوید رینجرها فدای سرتان، جان تان به سلامت باشد، فقط شما پیشانی مبارک تان را ترش نگیرید که ما هم ترش میکنیم.

رییس اجراییه حکومت نیز دید که رییس جمهور از ملا تره خیل دلجویی کرد او هم با طمطراق میرود خانه ملا تره خیل و میگوید که شما خوبین، اولادها خوبند؛ چیزی کمبودات باشد ما در خدمت، اگر دلتان آرام نشده یک چند رینجر را ما هم آتش میزنیم، دیگه کدام امری باشد ما در همو کاخ محقر سپیدار در خدمت هستیم. در نهایت اینکه رینجرها هم در موزیم ملی جهاد و مقاومت نگهداری میشود که این رینجرهای امپریالیزم خونخوار جهانیِ ملحد که در جنگ چهارم افغان – انگلیس و شوروی جنایتکار سوزانده شدند نشان میدهد که قهرمانی های قهرمانان و پهلوانان افغانستان درج تاریخ زرین کشور حک خواهد شد و افراد ملاتره خیل نیز در نیم قرن بعد اسامی شان با افتخار کامل روی سرک و کوچه و برزن کابل نامگذاری خواهد شد.

مهدی ثاقب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *