• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۰۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 11242
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=11242

طالب های خیالی در ترکیه!

در افغانستان کلمه خیالی به برکت وجود فاروق وردک در وزارت معارف و دست برد میلیارد ها دالر از کمک های جامعه جهانی وارد ادبیات سیاسی افغانستان گردید.

در افغانستان کلمه خیالی به برکت وجود فاروق وردک در وزارت معارف و دست برد میلیارد ها دالر از کمک های جامعه جهانی وارد ادبیات سیاسی افغانستان گردید.

از این ابداع آقای وردک در تمام ادارات دولتی به شمول ارگ، سپیدار، پارلمان، وزارت های دفاع، داخله و تمام نهادهای دولتی در سراسر افغانستان استقبال شایان به عمل آمد و هر نهاد به اندازه خود از این فرمول استفاده نمودند و میلیارد ها دالر را به جیب زدند از همین سبب است که فاروق وردک برای پیروان مکتب های خیالی قابل احترام است و تا همین اکنون از وجود او در این زمینه استفاده می نمایند.

اکنون نوبت به طالب های خیالی رسیده است. دو مشاور عالی رتبه ارگ بنام های همایون جریر و عباس بصیر به ترکیه می روند، و با پنج نفر به رهبری ملا عبدالرووف که خود را عضو هیات رهبری طالبان می گویند مذاکره می کنند و مذاکره خود ها را هم رسانه ای می کنند و جانبین نتیجه آن را هم قناعت بخش می‌ خوانند، اما در مقابل سخنگوی دولت، شورای عالی صلح، هر دو جناح طالبان وجود شرکت در مذاکره را رد می کنند، در این جا باید خاطرنشان کرد که همایون جریر شخص وابسته به حکمتیار عملکرد بسیار مرموز در بیوگرافی خود دارد نام برده یکی از افراد است که افغان ها را در جنگ های نیابتی در کشور های خارجی می فرستد، و از این بابت پول های کلان را بدست می آورد و اکنون نیز نام برده در زدوبند با حکمتیار، اکرم خپلواک و حلقات مشخص در درون ارگ قصد دارند عده ای را به نام طالب جمع و جور نمایند و چیزی را برای آن ها بدهند و اصل در آمد از این کار را در جیب های خود بزنند، چنانچه چنین کاری در زمان کرزی هم صورت گرفته بود .

این را هم بخوانید:  روسیه: آمریکا اگر نتواند با طالبان به نتیجه ای برسد این بار باید با رسوایی خاک افغانستان ترک کند

نویسنده: حسن علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *