• انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۳۳ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 7600
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7600

طالبان قبل از این که پشیمان شوند، به روند صلح بپیوندند

عبدالرب رسول سیاف که امروز شنبه (۱۸ سنبله) در مراسم بزرگداشت از سالروز شهادت احمد شاه مسعود در کابل صحبت می‌کرد گفت: “قوم و زبان را وسیله تفرقه قرار دادن جنایت است”.

عبدالرب رسول سیاف که امروز شنبه (۱۸ سنبله) در مراسم بزرگداشت از سالروز شهادت احمد شاه مسعود در کابل صحبت می‌کرد گفت: “قوم و زبان را وسیله تفرقه قرار دادن جنایت است”.

عبدالرب رسول سیاف فرمانده جهادی گفت که احمدشاه مسعود دوست مردم بود و عمل صالح کرده بود در دل مردمش جا دارد. او مستحق لقب قهرمان ملی است؛ زیرا از آغاز جهاد تا آخر در سنگر نشسته بود و یک روزهم سنگر را رها نکرد.

سیاف گفت که شهید مسعود، در میدان نبرد توسط بیرونی‌ها و توطئه گرا شهید شد.

سیاف گفت: “خداوند در قرآن کریم گفته که در بین مسلمانان مجاهد و غیر مجاهد برابر نیست و هرکسی که خلاف این عقیده داشته باشد کافر است و از دین می براید. متاسفانه یک تعداد مردم قدم را از این فراتر گذاشته و غیر مجاهد را بالاتر از مجاهد می دانند در حالیکه قرآن میگه حتا برابر نیست”.

او افزود: “مجاهد جنپر زرهی ضد مرمی افغانستان است و به خدا که این جنپر را دور کنید، شغالا و پشک‌های دشمنان، سر و روی تان را پرت می کنند و آرام نمی مانند”.

او تصریح کرد، دوست داشتن زبان و قوم گناه نیست؛ یک چیز طبیعی است؛ اما قوم و زبان را وسیله تفرقه قراردادن جنایت است. ما باید قوم و زبان خود را دوست داشته باشیم اما چیزهای را که همه ما را دورهم جمع می کند هم دوست داشته باشیم.

به گفته او، اگر تمام مردم افغانستان را پشتون و یا تاجیک و یا هزاره و ازبک بسازیم ممکن نیست اما هم وطن بودن ما حاجت به تلاش ندارد.

سیاف همچنین گفت: “ما در برابر یک دشمن می جنگیم ولی به دشمن دیگر تسلیم استیم؛ ما در برابر ظلم می‌جنگیم و مردانه وار در برابرش ایستادیم؛ لیکن در برابر دشمن فسق و فساد تسلیم استیم تا که در برابر این دشمن هم ایستاد نشویم کامیاب نمی شویم”.

او از طالبان نیز خواست که به صلح بپیوندند و پیش از این که پشیمان شوند از این فرصت استفاده کنند باید با ملت خود یکجا شوند و بر ضد نوامیس و مقدسات ارضی این ملک نجنگند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *