• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20322
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20322

طالبان: فرمانده جدید ناتو نیز ناکام خواهد شد

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید که اسکات میلر فرمانده‌ جدید نیروهای ناتو نیز مانند جان نیکلسون ناکام از افغانستان خواهد رفت.

طالبان

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید که اسکات میلر فرمانده‌ جدید نیروهای ناتو نیز مانند جان نیکلسون ناکام از افغانستان خواهد رفت.

ذبیح الله مجاهد در تویترش نوشته است:‌ «فرمانده جدید اشغال‌گران هم مانند فرماندهان دیگر آنها به ناکامی مواجه خواهد شد. این خاک ملت آگاه و مجاهدین اشغالگران نمی‌پذیرند. جنرال میلر هم مثل جنرال نیکولسن در افغانستان شاهد ناکامی ها و مایوسی‌های خود خواهد بود».

صفحه رسمی مربوط به نیروهای ناتو نیز در پاسخ به تویت ذبیح الله مجاهد نگاشته است: «ما آرزومندیم که به جلو حرکت کنیم، از دشنام جلوگیری کرده و برای گفت‌وگوهای سازنده که حکومت افغانستان و دوستانش را کنارهم سازد و خواست مردم افغانستان است تلاش کنیم».

اما سخن‎‌گوی طالبان در پاسخ به سخن‌گوی ناتو نگاشته است که قبل از جنگ نیز ما گفت‌وگوهای سازنده داشتیم، اما این شما بودید که جنگ را بر گفت‌وگو ترجیج دادید. با وجود تمام این مسایل حتی اگر اکنون نیز واقعیت‌ها را بپذیرید و استقلالیت ما را قبول کنید، ما شما را به گفت‌وگوهای سازنده دعوت می کنیم.

آقای میلر نهمین فرمانده ناتو درافغانستان است که پس از جنرال نیکلسن درافغانستان وظیفه اجرا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *