• انتشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۳۱ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14292
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14292

طالبان در میدان نبرد پیروز نخواهند شد/به صلح لبیک بگویید

ینس ستولتنبرگ، دبیرکل ناتو، طرح صلح حکومت حکومت ملی را روشن‌ترین و بی‌پیشینه‌ترین فراخوان به صلح می‌داند و می‌گوید که طالبان باید از این فرصت استفاده کنند.

ینس ستولتنبرگ، دبیرکل ناتو، طرح صلح حکومت حکومت ملی را روشن‌ترین و بی‌پیشینه‌ترین فراخوان به صلح می‌داند و می‌گوید که طالبان باید از این فرصت استفاده کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز از طالبان می‌خواهد که طرح صلح حکومت وحدت ملی را بپذیرند. این شورا می‌گوید که طالبان نمی‌توانند با جنگ به هدف‌های شان برسند.

دبیرکل ناتو هنگام همگانی ساختن گزارش سالانه این پیمان در مقر ناتو، به موضوع جنگ و صلح افغانستان نیز پرداخت. او طرح صلح کابل را روشن‌ترین فراخوان صلح خواند و از طالبان خواست که از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: «من رهبری رییس جمهور افغانستان را می‌ستایم. پیشنهاد او به طالبان روشن‌ترین دعوت به صلح است. بنابر این، من از طالبان می‌خواهم تا پای میز گفت‌وگوهای صلح بیایند. اکنون برای پایان جنگ یک فرصت وجود دارد، فرصتی که باید استفاده شود. این پیام روشن را به طالبان و شورشیان دیگر می‌فرستیم که هیچ راهی برای پیروزی آنان در میدان جنگ وجود ندارد و این دلیلی است که ما حضور نظامی مان را در افغانستان افزایش می‌دهیم.»

این را هم بخوانید:  رئیس اجرائیه خطاب به حمدالله محب: سیاست خارجه افغانستان یک مسئله شخصی نیست که کسی آن را به جیب زند و با آن سفر کند

وی گفت: «با کمک نیروهای افغان، ما فشار نظامی را برطالبان افزایش داده‌ایم تا اطمینان بدست آید که آنان به هدف راهبردی شان نرسند. به گونه‌یی که در گرفتن مرکز یک ولایت در سال ۱۰۱۷ میلادی موفق نشدند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *