• انتشار: ۹ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۳۳ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 21495
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21495

طالبان: تسلیحات جدید نظامی و جنگنده‌های جدید واشنگتن نمی‌تواند مقاومت ما را درهم بشکند

طالبان در واکنش به استفاده آمریکا از جنگنده پیشرفته «اف ۳۵» در بمباران مواضع این گروه اعلام کرد که تسلیحات جدید نظامی و جنگنده‌های جدید واشنگتن نمی‌تواند مقاومت طالبان را درهم بشکند.

به گزارش برچی نیوز،  استفاده از جنگنده‌های پیشرفته و رادارگریز «اف ۳۵» توسط آمریکا در افغانستان در چند روز اخیر خبر ساز شده و واکنش‌هایی را در پی داشته است.

گروه طالبان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد که استفاده از تسلیحات جدید نظامی در افغانستان نشان می‌دهد که آمریکا هنوز هم به جنگ افروزی در این کشور اصرار دارد.

این گروه تصریح کرد که آمریکا هنوز هم از طولانی ترین جنگ تاریخ کشور خود در افغانستان درس عبرت نگرفته است و گمان می‌کند که می‌تواند سلطه خود بر افغانستان را تحکیم کند.

در بیانه آمده است که آمریکا برای درهم شکستن مقاومت طالبان از تمام توان نظامی خود از جمله زورگویی سیاسی تا فشارهای اجتماعی و مذهبی استفاده کرده که نتیجه‌ای نیز در پی نداشته است.

طالبان تاکید کرد، وحشت، ظلم و جنگنده‌های جدید بویژه «اف ۳۵» نمی‌تواند مقاومت این گروه را درهم بشکند زیرا مردم افغانستان برای کسب آزادی و دفاع از ارزش‌های دین اسلام بدون خستگی به مبارزه ادامه می‌دهد.

طالبان تصریح کرد: «مبارزه مقدس کنونی خود را تا زمانی ادامه می‌دهیم که تمام نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و نظام اسلامی که آرمان ملیونها شهید این سرزمین است برقرار شود».

به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ فرماندهی مرکزی آمریکا که مسئولیت حمایت از مأموریت «نگهبان آزادی» را دارد در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده پیشرفته نسل ۵ ارتش آمریکا برای نخستین بار در افغانستان عملیات نظامی انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *