• انتشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8011
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8011

طالبان برای آغاز مذاکرات صلح نمایندگان خود را به کابل اعزام کند

رئیس مجلس سنا ضمن تأکید بر پایان جنگ در افغانستان اظهار داشت، گروه طالبان برای گفت‌وگوی مستقیم نمایندگان خود را به کابل اعزام کند.

رئیس مجلس سنا ضمن تأکید بر پایان جنگ در افغانستان اظهار داشت، گروه طالبان برای گفت‌وگوی مستقیم نمایندگان خود را به کابل اعزام کند.

فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا در مراسم بزرگداشت از روز جهانی صلح اظهار داشت: جنگ ۴۰ ساله افغانستان ادامه دارد و افغان‌ها برای پایان این جنگ برای وحدت و همدلی تلاش کنند.

وی افزود: پیام مجلس سنا به طالبان، تلاش برای وحدت و مصالحه در این کشور است.

مسلمیار خطاب به رهبران سیاسی و مخالفان مسلح دولت افغانستان گفت: اگر نمی‌خواهید که فرزندان شما نیز در این جنگ چند ساله بزرگ شوند باید وحدت داشته باشید.

رئیس مجلس سنا ادامه داد: هرچه مخالفان مسلح دولت این کشور تحت حمایت دیگران بجنگند، آزادی در افغانستان بیشتر سلب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کشور به مردم افغانستان تعلق دارد اما متأسفانه رهبران سیاسی با دامن زدن به تنش‌ها و ایجاد کشمکش‌های سیاسی وحدت را از یاد برده‌اند.

مسلمیار تصریح کرد: شورای عالی صلح افغانستان تنها به مصالحه با طالبان توجه نکند بلکه به حل مشکلات داخلی و مبارزه اختلافات قومی نیز بپردازد.

رئیس مجلس سنا ادامه داد: اگر دولت افغانستان به مصالحه تمایلی نداشت امروز حکمتیار و دیگر بزرگان حزب اسلامی در کابل حضور نداشتند.

وی تأکید کرد: طالبان نیز نمایندگان خود را به کابل اعزام کنند تا مستقیم گفت‌وگو کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پیش از این رئیس مجلس سنا به حمایت از داعش متهم شده بود و معاون سنا نیز بدلیل ناکارآمدی خواستار انحلال این مجلس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *