• انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۲ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 23381
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23381

طالبان: استخبارات کابل و نیروهای امریکایی از داعش حمایت می کند

نماینده طالبان طی یک نشست مطبوعاتی در مسکو گفت؛ هر وقتی با داعش در افغانستان جنگ کرده ایم، جنگجویان این گروه تروریستی توسط نیروهای امریکایی و حکومت کابل نجات داده شده اند.

 به گزارش برچی نیوز،عباس استانکزی، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر و رئیس هیئت پنج نفره این گروه پس از پایان نشست صلح افغانستان در مسکو طی یک نشست مطبوعاتی گفت؛ طالبان در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد خاک افغانستان را کنترول می کنند.

وی افزود؛ گروه تروریستی داعش توسط استخبارات کابل و آمریکا وارد افغانستان شده اند.

ده ها سند داریم که طالبان با گروه داعش در گیر شدند و تعدادی آنان را کشتند اما در جریان درگیری هواپیمایی امریکا و کابل آمدند آنان را نجات دادند و بالای ما حمله کردند.

استانکزی تصریح کرد؛ مردم افغانستان از شر امریکایی ها و حمایت حکومت کابل از گروه تروریستی داعش به تنگ آمده اند و ما در برابر امریکایی ها ایستاده شده ایم و به مقاومت خویش ادامه می دهیم و آنان را به زور از این کشور بیرون خواهیم کرد.

به باوری آقای استانکزی؛ حکومت کابل اراده برای تامین امنیت و صلح در افغانستان ندارد، زیرا تحت فرمان آمریکا قرار دارد؛ به همین خاطر در نشست مسکو اشتراک نمی کند. اگر واقعا صلح میخواست، دو ماه پیش در نشست مسکو اشتراک می کرد؛ چون مصلحت آمریکا نبود، حاضر نشدند.

این درحالی است که روز گذشته عباس استانکزی، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر و رئیس هیئت پنج نفره طالبان، و حاجی دین‌محمد همراه سه عضو دیگر شورای عالی صلح با پا درمیانی روسیه در دومین نشست مسکو شرکت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *