• انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۱۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 17669
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17669

طالبان: از جان و مال هرکسی که از نهادهای نظامی خارج شود دفاع می‌کنیم

گروه طالبان می گوید، اگر اعضای پولیس و ارتش از نهادهای نظامی خود خارج شوند، آنها را هدف قرار نمی‌دهد و از جان و مالشان حمایت خواهد کرد.

طالبان

طالبان می گوید، اگر اعضای پولیس و ارتش از نهادهای نظامی خود خارج شوند، آنها را هدف قرار نمی‌دهد و از جان و مالشان حمایت خواهد کرد.

به نقل از شبکه الجزیره، طالبان افغانستان در بیانیه‌ای بی سابقه اعلام کرد که عفو عمومی برای اعضای تمامی یگان‌های مختلف نظامی، ارتش ملی، پولیس ملی، پولیس محلی و تمامی کارمندان دولت افغانستان به منظور امنیت جان و مالشان در نظر می‌گیرد اگر که آنها رسته‌ها و پست‌های نظامی خود را ترک کنند.

طالبان با اعلام اینکه هدف اصلی حملات آنها نیروهای امریکایی و متحدان این کشور در افغانستان است، اعلام کرده که نیروهای امنیتی داخلی اغلب به این دلیل هدف حملات طالبان قرار می‌گیرند که از “مهاجمان خارجی و رژیم فاسد دولت کابل” حمایت می کنند.

در ادامه بیانیه طالبان همچنین آمده است: نیروهای امنیتی افغان، هموطنان ما هستند که به دلیل اشتباه یا سایر دلایل به رسته‌های نظامی امریکایی پیوسته‌اند. اگر این افراد از رسته های نظامی خارج شوند، طالبان از هر وسیله‌ای برای حفظ جان و مالشان استفاده می‌کند.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور غنی:هم اکنون بار جنگ افغانستان از دوش نظامیان امریکایی برداشته شده‌ است

طالبان همچنین وعده داده که حملات خود را در افغانستان بیشتر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *