• انتشار: ۲۲ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۷:۱۲ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 18480
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18480

طالب، حکمتیار و اشرف غنی مثلث اجراءِ مانیفست فاشیست افغانی!

طالب، حکمتیار و اشرف غنی مثلث اجراءِ مانیفست فاشیست افغانی در کشور هستند، لهذا وقت خود را به چرندیات و اراجیف امثال یون ضایع نسازید!

چگونه می توانیم ابتکار عمل را همچنان در دست داشته باشیم؟

طالب، حکمتیار و اشرف غنی مثلث اجراءِ مانیفست فاشیست افغانی در کشور هستند، لهذا وقت خود را به چرندیات و اراجیف امثال یون ضایع نسازید!

الف

متوجه این نکته مهم و راهبردی باشید که برای نخستین بار در تاریخ هویت سیاسی افغانستان، ابتکار عمل در دست ماست، شعار نهضت احیاء خراسان معادله سیاسی را در کشور تغییر داده است و حالا این فاشیسم افغانی است که با عصبانیت لگام منطق را از دست داده است و با فحش و اهانت و بهتان در مقام دفاع از هویت و تاریخ جعلی خود برآمده است و این حالت دفاعی نخستین گام اساسی در جهت رسیدن به هدف مقدس تمدنی و فراقومی ما می باشد.

اینکه یک وئدیویی سراپا فحش و بهتان و اهانت از طرف عناصر فاشیسی مانند یون و حکمتیار بیرون می آید، می خواهند شما را مصروف حاشیه بسازند و حرکت سیستماتیک نهضت خراسان را به حاشیه مصروف نمایند.

ب

فاشیسم سعی دارد با تحریک شهروندان ساده لوح و غیر مطلع آنها را علیه نهضت احیاء خراسان تحریک نماید و خراسان خواهی را یک آرمان قومی جلوه بدهد.

این را هم بخوانید:  وزارت خارجه امریکا «حمدالله محب» را به دلیل انتقادهایش از «زلمی خلیل زاد» به این وزارت فراخواند

نهضت بازگشت به خراسان به هیچ وجه یک آرمان قومى نیست، زیرا خراسان نه به حکم تاریخ و نه به اعتبار جغرافیا یک هویت قومى نبوده است.

خراسان یک هویت جغرافیایى است، که تاریخ درخشان تمدن بعد از اسلام را‌ رقم زده است.

خراسان ؛ یعنى نماد تکثر گرایى، آزادى قانونمند تمام ادیان و نگرشهاى فقهى و فکرى ، سرزمین نهضت ترجمه و تعاطى و تضارب تفکر شرق و غرب ، جغرافیاى کتابخانه ها و مدارس و علم و فلسفه و کلام و ریاضى و طب و هندسه و نجوم ….

عظمت و عزت تاریخى خراسان مخصوص یک قوم و قبیله نمى باشد، در تاریخ درخشان خراسان تمام اقوام و هویت هاى فرهنگى سهم ارزشمند داشته اند، تمام ترک زبانها ( ازبیکها و ترکمن ها ) ، بلوچ ها ، کرد ها، عرب زبانها ، تاجیک ها ( فارس ها) و پشتونها و تمام شهروندان این جغرافیا در افتخار و عزت آن شریک هستند.

این را هم بخوانید:  فداکاری پیرمرد افغان در حادثه تروریستی «مسجد النور» شهر «کریستچرچ» نیوزیلند

خراسان یعنی استمرار تاریخ و تمدن و علم و فرهنگ و فلسفه و کلام و بازگشت به هویت اصیل ما.

احیاء نام خراسان قدرت ملى را افزایش مى دهد، پایه هاى وحدت را تضمین مى کند، تاریخ حقیقى و واقعى تمام بلاد سرزمین پهناور ما را متبلور مى سازد و نیروى لازم را جهت تحرک براى رسیدن به اهداف بلند ما مهیأ مى کند.

بازگشت به خراسان کینه هاى قومى را مى زداید، به توهم فاشیزم نقطه اى پایان مى نهد و به تمام شهروندان کشور اعتماد به نفس و حس غرور مى بخشد.

در هویت خراسان درخشش مکتب اعتدال و خرد گرای امام اعظم ابوحنیفه و قرائت تأمل و تعادل ماتریدیه است که با میراث باستانی و خرد گراى کهن ما همخوانى کامل دارد.

در احیاء خراسان تجلى تفکر انسانى، اخلاقى و الهى نهفته است .

خراسان متعلق به تمام اقوام و شهروندان کشور مى باشد، زمانیکه خراسان گفته مى شود ، از تمام سلاطین و فرمانروایانى یاد مى کنیم که بدون توجه به زادگاه و تعلق شان به قومیت ، زبان و فرهنگ در تعالى و ترقى این سرزمین زحمت کشیده اند.

این را هم بخوانید:  رئیس اجرائیه خطاب به حمدالله محب: سیاست خارجه افغانستان یک مسئله شخصی نیست که کسی آن را به جیب زند و با آن سفر کند

نهضت خراسان نه هدف قومی را دنبال می کند و نه در پی حذف هویت های دیگری قومی می باشد.

ج

امروز چنانکه دیده می شود آقای حکمتیار به عنوان رهبر و پیشوای مکتب فاشیسم افغانی داعیه دار دفاع از تمام ارزش‌های فاشیسم افغانی، تاریخ جعلی و تقسیم زبان فارسی قرار دارد و من شخصاً این انسجام افغانیت را برای شروع یک گفتگو میان دو گفتمان اصلی در هویت سیاسی افغانستان قدم مهم و مبارک می دانم .

ما خود را وارث گفتمان تمدنی خراسان می دانیم و برای هر نوع گفتگوی رسانه ای با نماینده گفتمان جعلی فاشیسم افغانی که در حال حاضر من حکمتیار را رهبر و پیشوای آن میدانیم ، اعلام آمادگی می کنیم .

آیا فاشیسم حاضر است در یک مناظره علنی و معتبر مشارکت نماید، یا فقط می خواهد فحش دهد و اهانت نماید و عربده بکشد؟

نویسنده: عبدالحی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *