• انتشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 7509
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7509

ضرورت بسیج و گردهمایی بزرگ مردمی!

حوادث نسل کشی و قتل عام بی وقفه ی مردم بی گناه نشان داد که دشمنان مردم افغانستان بر هیچکسی رحم ندارند. از سویی هم دولت نمیتواند و یا نمیخواهد از مردم عام و بی گناه دفاع کند!. ابعاد ناگفته ی فاجعه نسل کشی مسجد امام زمان در کابل حاکی از آن است که حکومت برای تداوم قتل عام مردم بی گناه چندان بی میل نیست!.

حوادث نسل کشی و قتل عام بی وقفه ی مردم بی گناه نشان داد که دشمنان مردم افغانستان بر هیچکسی رحم ندارند. از سویی هم دولت نمیتواند و یا نمیخواهد از مردم عام و بی گناه دفاع کند!. ابعاد ناگفته ی فاجعه نسل کشی مسجد امام زمان در کابل حاکی از آن است که حکومت برای تداوم قتل عام مردم بی گناه چندان بی میل نیست!. شاهدان عینی میگویند نیروهای امنیتی، دو ساعت بعد از حمله آدم کشان داعش به مسجد رسیدند و تا آن زمان، نیروهای اندک موجود امنیتی، امنیت تروریستان را گرفته بودند نه نجات مردم از کشتار را! تا آنجا که زنان و اطفال به تروریستان التماس میکرده اند که ما را با مرمی بکشید نه با کارد و چاقو!

این حادثه ننگین بعد از نسل کشی میرزا ولنگ به خوبی نشان داد که برای بقا و زنده ماندن نسل موجود، تنها یک راه وجود دارد: تصمیم جمعی مردم برای دفاع از خود!

اگر ملتی و مردمی که میخواهند در لجن زار مرگبار افغانستان زنده بمانند و نفس بکشند، باید خود شان برای بقای خود و تداوم زندگی خویش در این کشکول بی دروازه و بی محافظ، تفنگ بردارند و مطابق دستور دین مقدس اسلام “دفاع از جان واجب است” عمل کنند!. دل بستن به دموکراسی و تکیه بر دیوار نا مطمئن حکومت بی نظم و بی تدبیر، حماقت و خود کشی است. مرده باد مردمی که سرنوشت خود به دست حاکمان بی باک و سفاک می سپارد و گردن برای تیغ بی رحم جلاد بلند میگیرد.

پبشنهاد میکنم آنانی که شمه ای از غیرت و عرق مردانگی دارند در پی تدارک یک اجماع بلند مردمی برای دفاع از خود باشند. پلان امنیتی مساجد و تکایا که از سوی حکومت برای اغفال مردم و فریب اذهان عامه طرح گردیده و ساده دلان را خوش نگه داشته است هیچ دردی را دوا نمی کند و مثل ده ها پلان روی کاغذ، در دوسیه های حکومت باقی خواهد ماند؛ حکومتی که دستش تاآرنج به خونهای مردم بی گناه آغشته است؛ حکومتی که وظیفه حیف و میل بودجه های باد آورده جهانی را به عهده گرفته و کوچکترین تعهدی در قبال زندگی شهروانش ندارد؛ حکومتی که وظیفه تسلیت نامه نویسی و کفن کشی دارد نه رسالت دفاع از مردم! توقع از حکومت کفن کش و مرده شور، در شان درک و ارزیابی ملت بیدار و نسل هوشیار دهه دوم قرن بیست و یکم افغانستان نیست!

من تدارک یک اجماع بلند مردمی را وظیفه سنگرداران و مدافعان دلسوز مردم و جبهات فعال مردمی میدانم. جبهه مقاومت میدان – بهسود که در رآس آن قوماندان علیپور قرار دارد و یا قوماندانان دیگری که احیانا برده و چاکر تخت و تاج سیاست های دروغین و معاملات ننگین امروز کشور نیستند باید این اجماع را در مناطق دور از پایتخت برگزار کنند و عملا در جبهه دفاع و در سنگر داغ نبرد، مردم را برای اتخاذ تصامیم جمعی و مشترک فرابخوانند! وانگهی روشنفکران و دانایان مردم از پشت میزهای دانشگاه ها و اداره، رسانه ها، کلپ های ورزشی، دفاتر احزاب، بنگاه ها، شرکتها، تریبون های مساجد، مدارس، مکاتب، آموزشگاه ها و و مغازه ها و نقاط دور دست مناطق مرکزی، از این اجماع حمایت کنند و پلان مبارزه برای بقا را که حق هر ذی روح و جاندار است تقویت کنند.

اسحق موحدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *