• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۵۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 14284
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14284

صلح را با حفظ وحدت و یکپارچگی مردم افغانستان بپذیرید

رییس اجراییه حکومت افغانستان در هفتمین مراسم سالیاد شهادت جنرال مولانا عبدالرحمن سیدخیلی گفت: کسانیکه به روند صلح می پیوندند؛ باید در عملکردشان وحدت مردم افغانستان را در نظر بگیرند.

رییس اجراییه حکومت افغانستان در هفتمین مراسم سالیاد شهادت جنرال مولانا عبدالرحمن سیدخیلی گفت: کسانیکه به روند صلح می پیوندند؛ باید در عملکردشان وحدت مردم افغانستان را در نظر بگیرند.

عبدالله عبدالله که در میان صدها تن در ولایت پروان سخن می‌زد تصریح کرد که مردم افغانستان فراتر از هرگونه تعلقات‌ در کنارهم برای ساختن این سرزمین‌ قرار دارند.

رییس اجراییه کشور به روح شهدای نام‌دار و گمنام و شهدای نیروهای امنیتی به ویژه دگر جنرال مولانا سیدخیلی دعا کرد و گفت که شهید سیدخیلی یک شخص باهمت، صاحب فکر و اندیشه بود.

دوکتور عبدالله عبدالله در بخش دیگر از سخنانش گفت که پروفیسور برهان الدین ربانی، شهید صلح با انتقال مسالمت آمیز قدرت یک صفحه دیگر را برای دست‌یافتن به صلح در تاریخ افغانستان باز کرد؛ ولی هنوزهم جنگ ادامه دارد و مردم افغانستان قربانی می‌دهند.

عبدالله عبدالله گفت که برخی از سران طالبان و مجموعه‌های سایر احزاب سیاسی پس از تشکیل حکومت جدید تصمیم گرفتند که در کنار مردم افغانستان بی‌ایستند و کار بزرگ را کردند.

این را هم بخوانید:  زلمی خلیلزاد: بزودی تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل می شود

رییس اجراییه کشور از حزب اسلامی به رهبری عبدالهادی ارغندیوال و صدها تن دیگر از اعضای این حزب به خاطر نقش و سهم‌شان در دوره جدید ستایش کرد و گفت که مردم افغانستان قدردان این تصمیم سازنده آنان خواهند بود.

عبدالله عبدالله خاطرنشان ساخت که مردم افغانستان از پیوستن گلبدین حکمتیار به پروسه صلح استقبال کرده و این یک نویدی است تا دیگران نیز از این روش استفاده نمایند.

رییس اجراییه کشور گفت: آنانی‌که به پروسهٔ صلح می پیوندند، باید در رفتار و گفتارشان به فکر وحدت و یکپارچگی مردم افغانستان باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *