• انتشار: ۶ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۵۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19401
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19401

شورای علما: فساد در افغانستان، جنگ را به درازا خواهد کشید

شماری از عالمان دین کشور، در یک نشست دو روزه در کابل شرکت کرده‌اند تا راه‌کارهایی در بارۀ مبارزه با فساد در کشور جست‌وجو کنند.

شماری از عالمان دین کشور، در یک نشست دو  روزه در کابل شرکت کرده‌اند تا راه‌کارهایی در بارۀ مبارزه با فساد در کشور جست‌وجو کنند.

این نشست که زیر نام «صدای منبر برضد فساد» برگزار شده است، در آن بیش از صد عالم دین شرکت کرده اند.

قیام الدین کشاف، رییس شورای علمای کشور که در این نشست شرکت کرده است، می‌گوید که بسیاری نهادهای دولتی به فساد آلوده استند و این یکی از عوامل تداوم جنگ در کشور است.

وی گفت: شماری از شهروندان کشور به خاطر نبود حاکمیت قانون و فساد، برای رسیده‌گی به دعواهای شان به طالبان رجوع می‌کنند: «اکثریت ادارات ما فاسد استند، اکثریت فاسد استند و انواع فساد در این جا موجود است.»

همزمان بااین، فرید حمیدی، لوی سارنوال کشور نیز که در این نشست شرکت کرده است، از نبود حاکمیت قانون و بی‌عدالتی ابراز نگرانی می‌کند. او اما می‌گوید که حکومت ارادۀ جدی برای پیکار با فساد اداری دارد.

این را هم بخوانید:  سایه تنش‎های اخیر بر حضور مهمانان «جشن نوروز» در «بلخ»

لوی سارنوال از مردم می‌خواهد که از برنامه‌های این نهاد در پیکار با فساد پیشه‌گان پشتیبانی کنند: «این کنفرانس برای صلح نیست، این برای مبارزۀ دوامدار و قاطعانه برای ختم پدیده فساد اداری در افغانستان است؛ صلح با فساد ممکن نیست، فساد تار و پود و ریشه‌های این ملت را در حال خشکانیدن است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *