• انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲:۰۱ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 556
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=556

شهامتِ خدا بیامرزی گفتن!

رفیقم نیچه: « از آدمها بت نسازید. این خیانت است. هم به خودتان، هم به خودشان. خدایی می شوند که خدایی کردن نمی دانند. و شما در آخر. سر تا پا. کافر خدای خودساخته می شوید.»

رفیقم نیچه: « از آدمها بت نسازید. این خیانت است. هم به خودتان، هم به خودشان. خدایی می شوند که خدایی کردن نمی دانند. و شما در آخر. سر تا پا. کافر خدای خودساخته می شوید.»

هزاره‌ها متشتت‌ترین قشر جامعه‌ی افغانی است، آدم هزارگی در حوزه‌ی عقیده شیعه‌ی امامیه، اسماعیلیه وعلویه(غلات) وسنی و لائیک، در حوزه‌ی سیاست نصری، نئونصری، حرکتی، سپاهی، شورایی و . . . درحوزه‌ی اندیشه دینی، سکولار، مرتجع، میانه رو و افراطی و کلام آخر و بن‌بست‌آور اینکه همه داعش باورهای نو و کهنه شان هستند.با این پس منظر تاریخی، پیش منظر وحدت هزارگی چیزی در حد مشت کوبیدن در هوا و شعار دادن در حزب باد خواهد بود.

تو تالیتاریسم هزارگی بیشتر تو تالیتاریسم صنفی است تا یک اندیشه تمامیت خواهی، هیچ نصری نمی‌تواند سپاهیِ و حرکتی را برتابد و باالعکس و هیچ لائیکی نمی‌تواند متدینی را تحمل کند و باالعکس و قس علی هذه القیاس

در سایه کاریزمای رهبران زنده و مرده که نتوانستد استراتیژی آینده خلقش یا پیروش را ترسیم کنند و میراثی جز تفرق و دوئیت از خود نگذاشتند محال است پیشرفتی صورت گیرد.

وقتی من گپ تعلیق تاریخیِ هزاره را می‌زنم وقتی من از عبور می‌حرفم وقتی من تاریخ را سند مکتوب ضرار می گویم و کاتب و را نکه را یکی می‌دانم وقتی خالق را نقد می کنم و . . . دلیلش این است که همرهی با رهبران کاریزماتیک خیز زده به عمق نابودی است.

مزاری پارتی که هزاره غیر نصری هزاره نمی داند و حرکتی که نصری را هزاره نمی پندارد و سپاهی که هردو را هزاره قلمداد نمی تواند هزاره نیست به خدا به شیطان هزاره نیست نصری و حرکتی و سپاهی است.

آدم هزارگی تا شهامت خدا بیامرزگویی برای مرده ها را پیدا نکند هیچ وقت هزاره نخواهد شد.

و به تعبیر نیچه پای خدای خار خواهد شد که خود ساخته است و هرگز خدایی نتوانسته است.

راه هزاره شدن این است که به اندیشه میراثیِ سیاسی مان کافر شویم !! با کاریزماهای مشکل ساز رمی جمره کنیم!!

رضا مهسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *