• انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۲۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10961
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10961

شناسنامه‌های برقی تا ختم نگرانی‌های شهروندان توزیع نخواهد شد

ریاست اجرایی حکومت افغانستان به گونه‌ی غیرمستقیم گفته است که شناسنامه‌های برقی تا ختم نگرانی‌های شهروندان در مورد این روند، توزیع نخواهد شد.

ریاست اجرایی حکومت افغانستان به گونه‌ی غیرمستقیم گفته است که شناسنامه‌های برقی تا ختم نگرانی‌های شهروندان در مورد این روند، توزیع نخواهد شد.

مجیب‌الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجرایی حکومت گفت: “در مورد شناسنامه و بحث هویت در افغانستان دیدگاه‌های متفاوت وجود دارد. شهروندان افغانستان حق مشروع دارند که در این مورد حرف بزنند و نگرانی‌شان را مطرح کنند”.

به نقل از یک، پیش از این، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و اداره‌ی شناسنامه‌های برقی گفته بودند که این روند در هفته‌ی جاری به گونه‌ی رسمی شروع می‌شود.

آقای رحیمی افزود: “هنوزهم برای نهایی شدن قانون ثبت احوال نفوس مشکل‌های حقوقی و قانونی وجود و در پارلمان در این مورد بحث جریان دارد”.

به باور او، باید فرصت داده شود که دیدگاه‌های مختلف مطرح و “تصمیم نهایی پس از ختم مرحله‌های قانونی گرفته شود”.

این در حالیست که چند روز پیش شماری از عضوهای مجلس نمایندگان بیش از ۵۰ امضا جمع‌آوری کردند و خواستار برگزاری اجندای فوری در مورد روند توزیع شناسنامه‌های برقی شده‌اند. پیش از این ۱۲ تن از کمیته‌ی ۱۶ نفری مشترک شورای ملی درج کلمه‌ی افغان در شناسنامه‌های برقی را تایید کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *