• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۵۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 17550
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17550

شماری از وزارت‌ها بودجه توسعه‌ای شان مصرف نکرده اند

وزارت‌هایی چون امور زنان و دفاع ملی نتوانسته‌اند حتی یک افغانی از بودجه‌ توسعه‌ای شان مصرف نتوانسته‌اند.

بر بنیاد آمار وزارت مالیه‌ افغانستان، در پنج ماه نخست سال مالی برخی از وزارت خانه‌ها حتی یک چهارم از بودجه‌ توسعه‌ای‌شان را مصرف نتوانسته‌اند.

این آمار نشان می‌دهد که وزارت‌هایی چون امور زنان و دفاع ملی نتوانسته‌اند حتی یک افغانی از بودجه‌ توسعه‌ای شان مصرف نتوانسته‌اند.

بر اساس آمار وزارت مالیه، در پنج ماه گذشته وزارت اطلاعات و فرهنگ کمتر از ۴ درصد، وزارت ترانسپورت کمتر از ۴ درصد، وزارت عدلیه کمتر از ۳ درصد، وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کمتر از ۲ درصد و وزارت مبارزه با مواد مخدر کمتر از ۲ درصد بودجه‌های توسعه‌ای شان را هزینه کرده‌اند.

به نقل از یک، اجمل حمید عبدالرحیم زی، سخنگوی وزارت مالیه می گوید که ۴۲درصد بودجه‌ی توسعه‌‎ای سال روان خورشیدی به هدف بالا رفتن مصرف بودجه‌ی سال ۱۳۹۷ کاهش یافته است. به گفته‌ این وزارت، هدف از این اقدام برداشتن بودجه‌های خیالی است.

در آغاز سال مسوولان ارشد وزارتخانه به شمول وزارت مالیه تعهد کردند که در سال روان خورشیدی ۹۵ درصد بودجه توسعه‌ای شان هزینه خواهد شد، اما حالا با گذشت پنج ماه از سال مالی؛ در کل نهاد‌های دولتی ۱۲ درصد بودجه های توسعه‌ای شان را هزینه کرده اند.

این را هم بخوانید:  حقایقی جالب و خواندنی در مورد همسر رهبر کره شمالی «کیم جونگ اون»

بودجه توسعه‌ای سال ۱۳۹۷ کمتر از صد میلیارد افغانی در نظر گرفته شد که نسبت به سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۱ میلیارد افغانی کاهش را نشان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *