• انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۴۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13247
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13247

شماری از نیروهای ناتو برای مشوره دهی و حمایت هوایی وارد فاریاب می شوند

مقام های امنیتی در فاریاب می گویند که قراراست شماری از نیروهای ناتو “حمایت قاطع”؛ به منظور ارائه مشوره، هماهنگی و حمایت هوایی نیروهاى امنیتى، هفتۀ آینده در این ولایت جابجا شوند.

جنرال جنت گل کروخیل قوماندان لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین مستقر در ولایت فاریاب، طی مصاحبه ای به آژانس خبری پژواک گفت که حدود ۶۰ تن از نیروهای ناتو (حمایت قاطع) طى هفتۀ جاری در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب جابجا مى شوند.

کروخیل افزود: “مقامات قوماندانی ماموریت قاطع، طی سفر شان در زون شمال و شمالشرق، وعده دادند که در هفته جاری، حدود ۶۰ سرباز با تجهیزات لازم وارد شهر میمنه خواهند شد.”

این افسرامنیتى گفت که نیروهای حمایت قاطع، درعملیات های زمینی، از اردوی ملی و قطعات خاص کار میگیرند و عملیات های هوایی و توپچی را خود آنان انجام می دهند.

وی به مخالفان مسلح، هشدار داد که با استفاده از فرصت، به میز مذاکره حاضر شوند؛ در غیر آن  نابود می شوند.

موصوف گفت که تحرکات مخالفین مسلح طى سال جاری در فاریاب، افزایش را نشان می دهد و اکنون در نُه ساحۀ این ولایت درگیری جریان دارد.

با این حال، یک منبع امنیتی که نخواست نامش گرفته شود، به پژواک گفت قرار است ۲۰۰ تن از نیروهای حمایت قاطع در فاریاب جابجا شوند؛ اما درمرحله اول ۶۰ تن از آنها دراین ولایت مستقرخواهند شد.

باشنده هاى فاریاب و نمایندگان مردم در شورای ولایتی، همواره از گسترش نا امنی ها و تنگ شدن حلقه محاصرۀ شهر میمنه و مراکز ولسوالی ها ابراز نگرانی نموده، دولت مرکزی را به بی توجهی متهم می کنند و دو روز پیش، محمد طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی فاریاب، به پژواک گفته بود که ٩٠ درصد اراضی فاریاب، در کنترول طالبان قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *