• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۴ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18288
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18288

سه هزار تن گندم کمکی ازبیکستان به حیرتان رسید

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این محفل گفت که سه هزار متریک تن گندم کمکی بلاعوض ازبیکستان به آسیب‌دیده‌گان خشک‌سالی و سیلاب‌های اخیر در ولایت‌های شمالی توزیع می‌شود.

سه هزار تن گندم کمکی بلاعوض ازبیکستان امروز به حیرتان رسید.

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رییس‌جمهور در امور زیربناها، محمداسحاق رهگذر والی بلخ، برخی از اعضای شورای ولایتی و مسوولان محلی ولایت‌های هم‌جوار از رسیدن این کمک‌ها در حیرتان استقبال کردند.

در همین حال، عصمت‌الله ارگاشُف، نماینده‌ی فوق‌العاده‌ی رییس جمهور ازبیکستان با هیأت همراهش در سپردن گندم‌های کمکی به مقام‌های افغان حضور داشت و از تلاش‌های کشورش به منظور نزدیک‌ساختن روابط دو کشور سخن گفت.

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این محفل گفت که سه هزار متریک تن گندم کمکی بلاعوض ازبیکستان به آسیب‌دیده‌گان خشک‌سالی و سیلاب‌های اخیر در ولایت‌های شمالی توزیع می‌شود.

آقای درانی فرستادن گندم‌های کمکی ازبیکستان را به افغانستان، در همکاری با زیان‌دیده‌گان خشک‌سالی و سیلاب‌های اخیر ارزنده دانست و از همکاری تاشکند ابراز تشکر کرد.

وزیر زراعت تأکید کرد که این کمک‌ها به شکل عادلانه به آسیب‌دیده‌گان خشک‌سالی‌ها و سیلاب‌های اخیر توزیع می‌شود.

این را هم بخوانید:  اوضاع امنیتی فاریاب وخیم است/جنگ و درگیری میان سربازان امنیتی و طالبان در این ولایت

با این حال، محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رییس‌جمهور در امور زیربناها، در سخنانش به زیان‌ها و تأثیرات خشک‌سالی‌ها و سیلاب‌های اخیر در کشور اشاره داشت و هم‌چنان از حسن نیت ازبیکستان تمجید کرد.

عصمت‌الله ارگاشف، نماینده‌ی فوق‌العاده‌ی رییس جمهور ازبیکستان در سخنرانی‌اش در این همایش گفت که به هدف نزدیک‌ساختن هر چه بیش‌تر روابط میان افغانستان و ازبیکستان، در کنار این کمک‌ها، بهای برق صادراتی‌شان به افغانستان را نیز کاهش داده‌اند.

هم‌چنان اسحاق رهگذر والی بلخ گفت‌ که گندم‌های کمکی ازبیکستان بسیار به موقع است. افضل حدید، و ضمن با ارزش‌مند خواندن این کمک‌ها،‌ از همکاری ازبیکستان ابراز تشکر کرد.

باید گفت که این گندم‌های کمکی به آسیب‌دیده‌گان خشک‌سالی و سیلاب‌های اخیر در پنج ولایت (جوزجان، سرپل، بلخ، سمنگان و فاریاب) توزیع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *