• انتشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۶ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6111
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=6111

سه بازیگر کلیدی آینده خاورمیانه: آمریکا، عربستان سعودی و داعش

به گزارش مجله سیاسی پالیتیکس مینز پالیتیکس (Politicsmeanspolitics) مارتین شولتس نامزد صدر الاعظمی حزب سوسیال دموکرات از وجود یک رقابت و مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه هشدار می دهد.

در این مقاله او اظهار کرده است، که اگر پدیده ای در خلیج فارس به وفور وجود داشته باشد، اسلحه است که ما به جای آن به یک معماری امنیتی احتیاج داریم. وی همچینین اظهار کرده است، که اروپا باید با توان بیشتری در سیاست ابر قدرتی روسیه و اروپا دخالت کند و اتحادیه اروپا نباید بگذارد، که قدرت های بزرگ سیکل مسابقه تسلیحاتی را دوباره به راه بیاندازند و مناقشات نظامی به راه بیاندازند و اروپاییان را با فاجعه های انسانی مانند بحران آوارگان مواجه سازند.

پیچیدگی جهان امروز بیشتر شده است. دیگر دو بلوک شرق و غرب وجود ندارد و حتی منطق «توازن وحشت» نیز دیگر اعتباری ندارد. در واقع با منطق ایجاد رعب و وحشت هسته ای، دیگر نمی توان با کشتارهای دولت اسلامی (داعش) مقابله کرد و نه با دیکتاتوری کره شمالی و نه با تروریست های ستیبری در سراسر جهان.
در واقع آنچه جهان به آن نیاز دارد، طرح یک سیاست صلح جدید است که منطق افزایش تسلیحات سرد را پشت سر بگذارد و همزمان پاسخی به تهدید های تروریسم جهانی ارائه بدهد. در این طرح اتحادیه اروپا می بایستی جایگاه تماشاچیان را ترک کند و نقش فعالی در عرصه سیاست صلح بین المللی  بر عهده گیرد. این کار چندان راحتی نیست و بی شک به بحث های زیادی منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *