• انتشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۴۹ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 8906
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8906

سطح تهدید هسته‌ای کوریای شمالی افزایش یافته است

سامانه هشدار دفکن با اشاره به سطح تنش‌های پیونگ یانگ و واشنگتن از احتمال افزایش حمله هسته‌ای به امریکا خبر داد.

سامانه هشدار دفکن با اشاره به سطح تنش‌های پیونگ یانگ و واشنگتن از احتمال افزایش حمله هسته‌ای به امریکا خبر داد.

دفکن، یک سامانه هشداردهنده سطح آمادگی دفاعی در امریکاست. این سامانه هشدار داد، تنش میان واشنگتن و پیونگ یانگ در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بازبینی داده‌های ارسال شده از کوریای شمالی نشان می‌دهد، سطح تهدید‌های پیونگ یانگ علیه شهر‌های امریکا افزایش یافته است. این روند به صورت قابل توجهی احتمال حمله‌های موشکی یا هسته‌ای را تشدید می‌کند.

در بخشی از گزارش دفکن آمده است: امریکا با زبان خصمانه ترامپ به این وضعیت دامن می‌زند. کوریای شمالی ممکن است به این باور برسد که چیزی برای از دست دادن ندارد و یا در یک حمله متقابل پاسخ واشنگتن را بدهد. پیونگ یانگ آمادگی چنین حملاتی را دارد. امریکا به جای مذاکرات دیپلماتیک گزینه جنگ را روی میز نگه داشته است و در عوض از چین می‌خواهد با فشار آوردن به پیونگ یانگ، برنامه‌های هسته‌ای آن را متوقف کند. دولت کنونی واشنگتن مذاکره با کوریای شمالی را نادیده می‌گیرد و معتقد است گفتگو‌های پیشین با کوریای شمالی سازنده نبوده است. از سوی دیگر، پکن چند کانال ارتباطی خود با پیونگ یانگ را مسدود کرده است؛ همه این شرایط کافی است تا کوریای شمالی که هم اینک تبدیل به یک قدرت هسته‌ای شده، امریکا را هدف موشک‌های خود قرار دهد.

این را هم بخوانید:  خانه دوران کودکی «ترامپ» به فروش می رسد

در حالی که بسیاری از کارشناسان معتقدند کوریای شمالی هنوز توانایی حمله مستقیم به امریکا را ندارد، کارشناسان دفکن پس از ارزیابی‌های دقیق اعلام کردند سطح موفقیت پیونگ یانگ برای هدف قرار دادن شهر‌های امریکا بالاست.

دفکن سطح فعلی تهدید امریکا را ۴ اعلام کرده است که یک سطح هشدار دهنده در زمان صلح است. این سامانه در آخرین اخطار خود اعلام کرده بود هیچ حمله هسته‌ای امریکا را تهدید نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *