• انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱:۱۶ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 518
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=518

سر و صداهای تازه اعضای جنبش روشنایی

تحقق عدالت بدون پرداخت هزینه امکان ندارد و جنبش روشنایی در دوم اسد بزرگترین هزینه را برای نفی تبعیض و ستم سیستماتیک پرداخته است. اینجانب بار دیگر تأکید می کنم که مبارزه ما در برابر تمامی مصادیق تبعیض و بی عدالتی در ابعاد وسیعتر و گسترده تر و با استفاده از تمامی ظرفیت های مدنی ادامه خواهد یافت

داکترجعفرمهدوی عضو شورای عالی مردمی جنبش روشنایی:

در کنار مردم، تا تحقق آرمان های شهدا و مطالبه برحق جنبش روشنایی خواهم ایستاد و در برابر هر فشار و اقدامی که علیه منافع مردم ما ساماندهی شده باشد، خم به ابرو نخواهم آورد.
مردم عدالتخواه و جوانان روشن ضمیر!
در برابر حکومتی قرار داریم که برای کشته شدن چند دیپلمات خارجی عزای عمومی اعلان کرده و بیرق کشور را نیمه برافراشته می سازد اما در برابر خواست میلیون ها شهروند خود پاسخی جز سرکوب و تأکید بر عناد و لجاج ندارد.
در برابر حکومتی که پاسخ مظاهره مدنی را با انتحار می دهد، راهی جز نافرمانی مدنی باقی نمی ماند. شورای عالی جنبش روشنایی باتوجه به این مهم، در آخرین اقدام، مردم را به نپرداختن بل برق و عدم تأدیه مالیه دعوت نمود. هرچند در آغاز، برخی این تصمیم را غیر عملی خوانده و با تمام توان سبوتاژ کردند اما اکنون پس از دو ماه تأثیر آن بر شرکت غیر ملی و تبعیض پیشه برشنا روشن شده و آن شرکت در کمال سراسیمگی اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی را به معرفی به دادگاه تهدید کرده است.
مردم عدالتخواه و رهروان روشنایی!
تحقق عدالت بدون پرداخت هزینه امکان ندارد و جنبش روشنایی در دوم اسد بزرگترین هزینه را برای نفی تبعیض و ستم سیستماتیک پرداخته است. اینجانب بار دیگر تأکید می کنم که مبارزه ما در برابر تمامی مصادیق تبعیض و بی عدالتی در ابعاد وسیعتر و گسترده تر و با استفاده از تمامی ظرفیت های مدنی ادامه خواهد یافت.
مردم عدالتخواه و خانواده های شهدای گلگون کفن روشنایی!
خون ما از خون یاران شهید ما در میدان شهدای روشنایی رنگین تر نیست. بنابراین ما برای تحقق آرمان های شهدای روشنایی حاضر به پرداخت هرنوع هزینه ایم، زیرا معتقدیم ملتی که شهادت را بر زندگی با ذلت ترجیح می دهد، روی اسارت را نخواهد دید.
اینجانب از تمامی اقدامات مان در جنبش عدالتخواه روشنایی دفاع کرده و آماده هرگونه پاسخگویی به ملت مسلمان افغانستان هستم و از پرداخت هیچ هزینه ای هراس ندارم.
شرکت غیر ملی و تبعیض پیشه برشنا یکبار با پیشنهاد تغییر مسیر لین ۵۰۰ کیلوولت خود را در برابر میلیون ها شهروند عدالتخواه قرار داده و اکنون طعم تلخ اشتباه تاریخی خود رامی چشد. به مسئولان این شرکت هشدار می دهم که بار دیگر حوصله مردم ما را با تهدیدهای واهی قطع برق و به دادگاه کشانیدن نیازمایند؛ زیرا که به گواهی تاریخ هیچ قدرتی توان ایستادگی در برابر سیل مردم را ندارد.
در آخر بار دیگر بر تحقق آرمان های شهدا و مطالبه برحق جنبش روشنایی تأکید کرده و به این باورم که خداوند با عدالت و عدالتخوهان است.

 

برگرفته از صفحه علی جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *