• انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۵۵ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 5810
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5810

سران جنبش روشنایی: از خواست های مردم نخواهیم گذشت

رهبران شورای عالی مردمی جنبش روشنایی می‌گویند که در گفتگو با حکومت، از خواست های مردم نخواهند گذشت.

رهبران شورای عالی مردمی جنبش روشنایی می‌گویند که در گفتگو با حکومت، از خواست های مردم نخواهند گذشت.

مشخص شدن زمان و مکان گفتگو و کیستی اعضای کمیسیونی که قرار است با اعضای این جنبش گفتگو کنند، از پیش شرط های جنبش روشنایی استند.

از سویی‌هم رنگین دادفر سپنتا مشاور پیشین شورای امنیت از خواست‌های جنبش روشنایی پشتیبانی می کند، اما تأکید می ورزد که هدف‌های این جنبش و هر جنبش اجتماعی دیگر، باید پیش روانه و عدالت خواهانه باشند.

رضا نجیب، دانشجو گفت:”میخواهیم که به خواسته برحق شهدای جنبش روشنایی و کتله عظیمی از شهروندان محروم این کشور احترام بگذارند و برق پنجصد کلو ولت ترکمنستان را به مسیر اصلی آن برگردانند.”

به نقل طلوع، حکومت پیش از این خواهان گفتگو با اعضای جنبش روشنایی شد. اما اعضای شورای مردمی این جنبش پیش شرط هایی دارند وظاهرآ با وجود دیدار انان با رییس جمهور این خواست ها پذیرفته نشده اند.

داوود ناجی، عضو شورای عالی مردمی جنبش روشنایی گفت:”ما خدمات میخواهیم، ما سرک میخواهیم، ما برق میخواهیم، ما صحت خوب میخواهیم، کلنیک میخواهیم، داروی استاندارد میخواهیم، امبولانس میخواهیم، فرق نمیکند چه کسی وزیر فواید عامه است و چه کسی وزیر صحت عامه است.”

مشاور پیشین شورای امنیت نیز به اعضای جنبش روشنایی گفتنی هایی دارد.

رنگین دادفر سپنتا، مشاور پیشین شورای امنیت گفت:”رویکرد شهروندی ایجاد یک جامعه مبتنی بر ارزش های شهروندی با تقاضای تحکیم گسترش و تعمیق آرمان ملت دولت در پهنا و گستره جامعه و دفاع از حرکت های عدالت خواهانه نیاز به اجندای ترقی خواهانه افغانستان شمول دارد.

در دوم ماه اسد سال پار، صدها تن در پایتخت به آنچه تبعیض نظام مند حکومت خواندند، دست به تظاهرات زدند… اما حمله مهاجمان انتحاری بر این تظاهر کننده گان درچهار راه دهمزنگ ، ده ها تن کشته و زخمی برجا گذاشت؛ رویدادی که داعش مسوولیت آن را به عهده گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *