• انتشار: ۷ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۰۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 3186
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3186

سخنی با خود!

از شوونیست ها نمی ترسم. ثابت کرده ام.از خیانت های داخلی می ترسم. می ترسم که نکند از پشت بر ما خنجر بزنند.

-از شوونیست ها نمی ترسم. ثابت کرده ام.از خیانت های داخلی می ترسم. می ترسم که نکند از پشت بر ما خنجر بزنند.

-از ثروتمندان نمی ترسم. از فقری می ترسم که نزدیک به کفر است، و شماری از تهی دستان که از سر جبر وناگزیری در خدمت دشمنان خود قرار می گیرند.

-از بی سواد های بینوا نمی ترسم. آن ها مثل زندگی شان ساده و بی پیرایه هستند. نیک و بد خود را از کسی پنهان نمی کنند، پنهان کاری نمی کنند، راست و مستقیم از دل صاف شان با همنوعان شان سخن می گویند.از قلم به دستانی می ترسم که، بر خلاف میل و وجدان خود می نویسند، برای رفع جوع و حل مشکل و تامین نفقه ی اهل و عیال، وبه نادرستی آن چه می نویسند آگاه اند.

-از آدم های جابر نمی ترسم، از آدم های مجبور می ترسم چرا که جبر از الزامات قلمرو آدمیان است، نه طبعیت که قانون و نظم دارد.

این را هم بخوانید:  نام کشور فیلیپین «ماهارلیکا» گذاشته می شود

-از سیاست مداران اصول گرا نمی ترسم. از بی اصول هایی می ترسم که به نرخ روز نان می خورند و هیچ نواله ی ناگزیری را رد نمی کنند.

-از نفس سیاست و کار سیاسی نمی ترسم. از روش ها و ساز و کار های سیاسی می ترسم که آدم های رذل و فرومایه و سود جو را بر اریکه ی قدرت سیاسی می نشاند.

-از دروغگویان و شایعه پردازان نمی ترسم، از آن هایی می ترسم که به قول شمس “سخن حق برزبان و اندیشه ی باطل در دل دارند” و با بلند کردن شعار های دروغین، انجمن ساختن های فریبکارانه، و خلق کردن امید های کاذب جنبش ها و حرکت های راستین و اصیل داد خواهانه را، در اوج پیشرفت و باروری، به سود دشمنان به تعویق می اندازند و فرصت ها را برباد می دهند.

-از وحدت نمی ترسم، از تبلیغ برای حقنه کردن وحدت ملی ی می ترسم که وجود ندارد، و به حال ستم دیده گانی افسوس می خورم که در معاشرت نا برابر با ستم گران و ستم پیشه گان، ادا و ژست ستم گران را در میاورند، تا ارواح خبیث و ضعیف خود را با دروغ قانع بسازند.

این را هم بخوانید:  سفیر روسیه: اشرف غنی طوری برخورد می‌کنند، انگار صلح نیاز روسیه و امریکا است

لطیف پدرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *