• انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۲۷ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 12780
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12780

سخنگوی ارتش پاکستان: نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم ضعیف اند

سخنگوی ارتش پاکستان ادعا می‌کند که نیروهای امنیتی افغانستان صلاحیت لازم برای مبارزه با تروریزم را ندارند.

جنرال آصف غفور؛ سخنگوی ارتش پاکستان طی مصاحبه ای با روزنامه انگلیسی «عرب‌نیوز» گفت که وضعیت در دو سوی مرزهای پاکستان و افغانستان با یکدیگر، کاملا متفاوت است.
وی افزود: پاکستان ۱۵ سال تمام در حال مبارزه با تروریزم است و موفق به پاکسازی تمامی پایگاه های امن گروه های تروریستی در خاک خود شده است؛ اما متاسفانه به دلیل عدم صلاحیت نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم، هنوز هم گروه های تروریستی اقدام به عملیات در خاک پاکستان می‌کنند.
این در حالی است که افغانستان و قدرت های جهانی همواره پاکستان را عامل ناامنی های افغانستان می دانند و این کشور را متهم به حمایت از تروریزم و پناه دادن به تروریست های مخوف بین المللی می کنند.
لازم به ذکر است که ارتش پاکستان چندی پیش اقدام به حصارکشی مرزهای خود با افغانستان کرد و به گفته جنرال قمر جاوید باجوه؛ رییس ستاد ارتش پاکستان، کار حصارکشی مرزهای مشترک تا پایان سال ۲۰۱۸  تکمیل می شود.
علیرغم مخالفت مقامات افغانستانی با این اقدام پاکستان، اسلام‌آباد اما  کار حصارکشی مرزها را اقدامی مهم برای کنترل مرزها، جلوگیری از عبور و مرور تروریست ها و مبارزه علیه آنها می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *