• انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۸:۴۰ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 17383
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17383

سایت‌هسته‌ای کوریای ‌شمالی در حضور خبرنگاران نابود می شود

کوریای شمالی از کارشناسان امنیتی و رسانه‌های بین‌المللی دعوت کرده که در مراسمی سه روزه شاهد تخریب محل آزمایش‌های هسته‌ای این کشور باشند.

کوریای شمالی از کارشناسان امنیتی و رسانه‌های بین‌المللی دعوت کرده که در مراسمی سه روزه شاهد تخریب محل آزمایش‌های هسته‌ای این کشور باشند.

این مراسم کمتر از دو هفته دیگر در ۲۳ ماه می آغاز می‌شود.

نیروگاه هسته‌ای پوگی-ری محل انجام تمام شش آزمایش هسته‌ای کوریای شمالی از سال ۲۰۰۶ بوده است. کارشناسان هسته‌ای می‌گویند احتمالا بخشی از این سایت در آزمایش‌های سپتامبر گذشته تخریب شده است.

براساس این گزارش روند نابودی محل آزمایش‌های اتمی کوریای شمالی شامل تخریب تمام تونل‌های این سایت با استفاده از انفجار، مسدود کردن ورودی‌های این محل، برداشتن تجهیزات مشاهده و نظارت و ساختمان‌های تحقیقاتی است.

به خبرنگارانی از امریکا، انگلیس، کوریای ‌جنوبی، چین و روسیه اجازه داده شده که برای شرکت و تهیه خبر از این مراسم حضور داشته باشند.

در بیانیه وزارت خارجه کوریای شمالی آمده که محدودیت حضور خبرنگاران به دلیل «کوچک بودن محل انجام آزمایش های اتمی» است که «در منطقه کوهستانی دور از دسترس و خالی از سکنه» قرار دارد.

براساس برنامه‌ریزی های انجام شده نابود کردن این محل سه هفته قبل از زمان اعلام شده برای ملاقات رهبران دو کشور امریکا و کوریای شمالی صورت می‌گیرد.

گفته شده رهبران کوریای شمالی و امریکا در ۱۲ جون در سنگاپور دیدار خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *