• انتشار: ۲۶ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۰۰ ق.ظ
  • سرویس: فرهنگی
  • کدخبر: 5356
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5356

سال گذشته تنها ۳۵ درصد دانش آموزان به کتاب‌های درسی دسترسی داشتند

اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف می گوید که در سال گذشته، تنها ۳۵ درصد دانش آموزان در ولایت‌های مختلف کشور به کتاب‌های درسی دسترسی داشتند.

اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف می گوید که در سال گذشته، تنها ۳۵ درصد دانش آموزان در ولایت‌های مختلف کشور به کتاب‌های درسی دسترسی داشتند.

به نقل از جمهور؛ آقای بلخی دیروز یکشنبه (۲۵ سرطان) در مراسمی در کابل؛ کمبود کتاب‌های درسی برای دانش آموزان مکاتب کشور را از مشکلات عمده این وزارت در سال‌های گذشته عنوان نمود.

وی گفت که در سال‌های گذشته تنها ۳۵ درصد دانش آموزان به کتاب‌های درسی دسترسی داشتند و متباقی دانش آموزان از دسترسی به این کتاب‌ها محروم بودند.

وزیر معارف، کمبود بودجه، نبود ظرفیت چاپ در داخل کشور و روند زمان‌گیر بودن چاپ و انتقال کتاب‌های درسی از خارج کشور را از عوامل عمده برشمرد که در کمبود کتاب‌های درسی نقش داشته‌اند.

آقای بلخی تاکید کرد که وزارت معارف در نظر دارد که برای رفع مشکل کمبود کتاب‌های درسی در مکاتب کشور، نزدیک به ۵۰ میلیون جلد کتاب درسی جدید را در سال جاری چاب کند.

به گفته وی، چاپ این تعداد جلد کتاب جدید که حدودا ۱۸ میلیون دالر هزینه خواهد برداشت از بودجه اداره انکشاف ایالات متحده امریکا (USAID) تمویل خواهد شد.

وزیر معارف کشورخاطر نشان ساخت که این تعداد جلد کتاب که تا حد امکان در مطبعه‌های داخلی کشور چاپ خواهد شد، بخش عمده ای از مشکل کمبود کتاب‌های درسی در مکاتب را حل خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *