• انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۵۳ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 20504
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20504

سازمان ملل ثبت نام پناهجویان در ترکیه را متوقف می کند

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از یک روز دیگر روند ثبت‌نام پناهجویان در ترکیه را متوقف می کند و این مسئولیت به اداره مهاجرت این کشور سپرده خواهد شد.

به گزارش برچی نیوز به نقل از دری نیوز،کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از یک روز دیگر روند ثبت‌نام پناهجویان در ترکیه را متوقف می کند و این مسئولیت به اداره مهاجرت این کشور سپرده خواهد شد.

فعالان حقوق پناهندگان در ترکیه نگرانند که دولت ترکیه با صلاحیتی که به دست آورده، روند اخراج پناهندگان را سرعت ببخشد و رسیدگی جدی به پرونده‌های مهاجران صورت نگیرد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده که از تاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ سنبله/ شهریور) به بعد روند ثبت‌نام پناهندگان را در ترکیه پیش نخواهد برد.

این سازمان در ترکیه اعلام کرده که پس از این ثبت‌نام پناهندگان از سوی اداره کل مهاجرت کشور ترکیه صورت خواهد گرفت و این اداره مسئولیت بررسی پرونده‌های حمایت بین‌المللی را نیز برعهده خواهد داشت.

هر چند کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفته است که به فعالیت‌های حمایتی خود از جمله ارائه خدمات مشاوره به پناهندگان ادامه خواهد داد، اما این اقدام تازه، نگرانی‌هایی را برای پناهندگان در ترکیه به ویژه پناهندگان افغانستان به میان آورده است.

ترکیه میزبان چند میلیون پناهنده سوری، صدها هزار افغان و هزارها پناهجوی از دیگر همسایگان این کشور و دیگر کشورهای منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *