• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۰۵ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9399
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9399

زمین‎های دولتی هنوز هم توسط زورمندان غصب می‏‏‎‏شود

وزیر عدلیه هرچند می پذیرد که هنوزهم زورمندان، زمین های دولتی را غصب می کنند اما ادعا دارد که از غصب ۳۶ هزار جریب زمین دولتی جلوگیری شده است.

وزیر عدلیه هرچند می پذیرد که هنوزهم زورمندان، زمین های دولتی را غصب می کنند اما ادعا دارد که از غصب ۳۶ هزار جریب زمین دولتی جلوگیری شده است.

وزیر عدلیه می گوید که غصب زمین های دولتی از سوی زورمندان یک چالش بزرگ برای حکومت افغانستان است و شماری از زورمندان هنوز هم به غصب زمین های دولتی ادامه می دهند.

عبدالبصیر انور در نشست خبری بررسی فعالیت های سه ساله وزارت عدلیه افزود که مبارزه با غاصبین زمین یکی از دستاورد های مهم  وزارت عدلیه در سه سال گذشته است.

وی تأکید کرد که از غصب سی و شش هزار جریب زمین دولتی جلوگیری شده است.

وزیر عدلیه بیان داشت: «در سه سال حکومت وحدت ملی از غصب سی و شش هزار و جریب زمین جایدادهای دولتی در این موارد فیصله ی نهایی محاکم را بدست آوردیم. در دفاع به صدها دوسیه، فیصله نهایی محاکم به نفع دولت صادر شده و از شصد و نه میلیون دالر و بیش از دو میلیارد و چهارصد میلیون افغانی و سیزده هزار یورو و از جایدادهای دیگر دفاع شده است.»

در همین حال، اشرف خان عظیمی، معاون انستتیوت قانون گذاری افغانستان از پیشرفت ها در راستای قانون گذاری سخن می زند و می گوید که قانون ثبت دارایی ها می تواند برای جلوگیری و پیگیری فسادهای گستردۀ اداری، نقش مهمی داشته باشد.

وی در این باره اظهار داشت: «قانون ثبت دارایی ها که خیلی در مهار کردن جرایم فساد اداری می شود نقش اساسی داشته باشد که با توسل به آن می توان خیلی از جرایم کلان فساد اداری را زمینه را برای کشف و تعقیب و پیگرد عدلی آن مساعد ساخت.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *