• انتشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۰۰ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7837
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7837

زبان تفاهم را نباید کنار بگذاریم

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور در جریان سخنرانی‌اش در ولایت بلخ خطاب به رهبران شورای ایتلاف نجات افغانستان گفت نباید زبان گفتگو و مفاهمه کنار گذاشته شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور در جریان سخنرانی‌اش در ولایت بلخ خطاب به رهبران شورای ایتلاف نجات افغانستان گفت نباید زبان گفتگو و مفاهمه کنار گذاشته شود.

عبدالله پس از یک دوره‌ تیره‌گی روابط با عطا محمد نور والی بلخ، روز “شنبه، ۲۵سنبله” به هدف اشتراک در مراسم یادبود از جان باختن ربانی و احمد شاه مسعود به مزارشریف رفت.

آقای عبدالله در این مراسم از ایجاد ایتلاف‌های سیاسی در کشور استقبال کرد؛ اما گفت که این جریان‌ها نباید زبان مفاهمه را نادیده بگیرند.

او گفت: “در هر حالت و شرایط باید زبان تفاهم و مفاهمه، همدیگر پذیری و کنار آمدن را نباید به دور بگذاریم.”

عبدالله بار دیگر به اعضای جمعیت اسلامی افغانستان وعده کرد که از اهداف‌شان تخطی نخواهد کرد.

او در این مورد گفت: “تخطی نخواهد کردیم، کمی‌ها و کاستی‌ها در کارها به وجود میاید و ما به آن قانع هستیم و از خداوند توفیق خدمت به مردم میخواهیم.”

این را هم بخوانید:  حمدالله محب: جنگ بر افغانستان تحمیل شده است

روابط میان عطامحمد نور والی بلخ و عبدالله عبدالله رییس اجراییه نزدیک به شش ما پیش به تیره‌گی کشیده شد، اما یکدیگر را در شهر مزار شریف به آغوش گرفتند.

همزمان با این، عطا محمد نور از عملی نشدن توافق نامه‌ی سیاسی و انحصار قدرت در کشور انتقاد کرد و از جامعه‌ی جهانی به ویژه امریکا خواست که کمک‌های‌شان را در پای افراد بی ریشه هدر ندهند.

نور گفت: “ما از کشور دوست امریکا و سایر کشورهای جهانی به خاطر کمک های‌شان به افغانستان نیازمند، قدردانی می‌کنیم، اما خواست ما از آنها این است که منافع و مساعدت‌های خود را در حمایت از یک عده افراد بی ریشه و فاقد حمایت مردمی به حدر ندهند.”

در این مراسم پیام‌های بر اتحاد و اتفاق مجاهدین نیز بیان شد و از عملی نشدن اصلاحات بنیادین سیاسی در کشور نیز انتقاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *