• انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۰۶ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 12248
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12248

رییس مجلس ایران: داعش توسط هلی کوپترهای امریکایی به افغانستان منتقل می شوند

رئیس مجلس ایران می گوید هلی کوپترهای امریکایی داعش را به افغانستان منتقل می کنند.

علی لاریجانی در دیدار با مک آلیستر، رئیس کمیسیون روابط خارجی و حقوق بشر پارلمان اروپا گفت: مسئله تروریسم برای شما مهمتر از امریکایی‌ها است و ما نیز سالها است که با تروریسم درگیر هستیم.

لاریجانی با طرح این سوالات که چرا و چه کسی تروریسم را به وجود آورده است و آنها را مورد حمایت قرار داد؟ افزود: به کمک CIA ، عربستان، امارات و پاکستان حدود ۳۰ سال پیش تروریست ها در افغانستان به وجود آمدند و جریانی را به عنوان مقابله با شوروی ایجاد کردند و گمان می‌کردند این تروریست‌ها که با تفکر ایدئولوژیک آنها را سامان داده بودند، همیشه به عنوان ابزاری در اختیار آنها خواهد بود، در حالی که اتفاقا تروریست‌ها نیز به آنها نگاه ابزاری داشتند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران اضافه کرد: بعد از ماجرایی که در امریکا انجام شد، این کشور به افغانستان لشگرکشی کرد در حالیکه این اقدام نیز غلط بود و سبب شد تا جریان تروریسم پخش شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها داعش را با هلی‌کوپتر به افغانستان می‌برند، آیا شما نمی‌خواهید این مسائل را ببینی؟

این مقام بلند پایه ایران با بیان اینکه شاید امریکایی‌ها به دنبال ایجاد دردسر برای ایران یا روسیه هستند، ادامه داد: این اقدام از همان اشتباهاتی است که ۳۰ یا ۴۰ سال پیش در مورد طالبان مرتکب شدند، ولی ما می‌دانیم با اینها چگونه رفتار کنیم و این تروریست‌ها برای حامیان فعلی آنها تبدیل به بلا می‌شوند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چند روز گذشته رییس ستاد ارتش ایران نیز گفته بود که امریکایی‌ها افراد وابسته به داعش در سوریه و عراق را به افغانستان منتقل می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *