• انتشار: ۲۵ سرطان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۳۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19370
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19370

روند بررسی شکایات انتخاباتی آغاز شد

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی می‌گوید بررسی‌های همه جانبه را از شکایاتی که به این کمیسیون رسیده آغاز کرده‌است.

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی می‌گوید بررسی‌های همه جانبه را از شکایاتی که به این کمیسیون رسیده آغاز کرده‌است.

این شکایت‌ها پس از مستند سازی و تحلیل از سوی کمیسیون ویژه برای اتخاذ تصمیم نهایی به کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی فرستاده می‌شود.

عبدالبصیر فایز کمیشنر این کمیسیون می‌گوید تا کنون حدود ۶۴۳ شکایت را از ۳۴ ولایت دریافته‌اند که از این میان تنها حدود ۵۰۰ شکایت در پیوند به دست داشتن برخی از نامزدان در جنایت‌های حقوق بشری، قتل، داشتن افراد مسلح و غصب جایدادها است.

فایز تأکید می‌ورزد که در صورت دست یافتن به اسناد موثق در پیوند به این ادعا‌ها، نام‌های این افراد از فهرست نامزدان حذف خواهد شد.

وی گفت: “ما مرحله بررسی و ارزیابی شکایت‌ها را آغاز کرده‌ایم، تیم‌های ثبت، تصنیف و دقیق موظف شده‌اند تا بررسی‌های شان را در پیوند به شکایت‌های رسیده به این کمیسیون آغاز کنند، اگر کسانی‌که در برابر آنان شکایت وجود دارد مستند ثابت گردد که در جنایت‌های بشری، حرمان از حقوق مدنی، قتل و غصب زمین محکوم استند کمیسیون مطابق احکام قانون نام‌های چنین افراد را از فهرست نامزدان حذف خواهد کرد.”

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی می‌گوید متباقی شکایت‌ها از نامزدان ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها است که در پیوند به حذف نام‌ های شان از فهرست نخستین شکایت درج کرده‌اند.

این کمیسیون می‌گوید، احتمال آن می‌رود که پس از بررسی اسناد شکایت نامزدان که نام‌های شان حذف شده، رد و یا هم دوباره به فهرست نامزدان راه یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *