• انتشار: ۲۴ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۰۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 8783
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8783

رهبران هراس‌افگنان از بدخشانی‌ها چوب سوخت درست می کنند

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه‌ی افغانستان در ششمین مراسم سالروز شهادت برهان‌الدین ربانی در بدخشان گفت که جنگ در این ولایت یک پروژه است.

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه‌ی افغانستان در ششمین مراسم سالروز شهادت برهان‌الدین ربانی در بدخشان گفت که جنگ در این ولایت یک پروژه است.

آقای ربانی در مراسم امروز، دوشنبه ۲۴ میزان، هدف هراس‌افگنان را تخریب کاری و آنان را “دشمن دین، مردم و افغانستان” خواند.

آقای ربانی گفت: “جنگ در بدخشان یک پروژه است و هیچ نسبت عقیدتی میان باشندگان بدخشان و صاحبان این پروزه‌ی خانمان سوز وجود ندارد”.

او خطاب به باشندگان بدخشان گفت که رهبران گروه‌های هراس‌افگن فقط از شما به عنوان “چوب سوخت” به خاطر “هدف‌های شوم‌شان” استفاده می‌کنند.

بدخشان ولایتی ست در شمال شرق افغانستان که با پاکستان، چین و تاجیکستان همسایه است.

این ولایت پس از پیوستن هراس‌‎افگنان موجود در افغانستان به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)، بیشتر ناامن شد و چندی پیش ولسوالی زیباک آن برای مدت کوتاهی به تصرف گروه طالبان درآمده بود.

آقای ربانی پیش از این گفته‌ها در مورد انتخابات پیشرو گفت که هنوز پرسش‌ها در مورد نوعیت نظام انتخاباتی بی پاسخ باقی مانده است.

این را هم بخوانید:  شرط ارگ برای اشتراک در نشست قطر

او گفت: ” بودجه‌ی کمیسیون‌های مستقل انتخاباتی‌، حوزه‌های انتخاباتی و ثبت نام رای‌دهندگان در هاله‌ی ابهام قرار دارد و این بیانگر آنست که مسوولان انتخاباتی نمی‌توانند انتخابات را در زمان معین‌اش برگزار کند”.

به گفته‌ی او، هرقدری که برگزاری انتخابات به تعویق بیافتد، مردم سالاری در افغانستان صدمه می‌بیند.

آقای ربانی برگزاری انتخابات شفاف را “برگشتاندن اعتماد از دست رفته‌ی مردم به حکومت، خواند” و گفت که حزب جمعیت اسلامی “منسجم‌تر و گسترده‌تر” از پیش در انتخابات پیشرو اشتراک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *