• انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۷ ق.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 13127
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13127

رسیدگی سریع تر به درخواست ها و اخراج سریع پناهجویان رد شده در آلمان

رئیس درنظر گرفته شده برای دفتر صدارت در آلمان از رسیدگی سریعتر به درخواست های پناهندگی پناهجویان در این کشور و فراهم سازی شرایط ساده تر برای اخراج پناهجویان رد شده حمایت کرد.

هیلگه براون از حزب دموکرات مسیحی انگلا مرکل (سی دی یو) از رسیدگی سریعتر به درخواست های پناهندگی و ساده سازی اخراج پناهجوان رد شده سخن گفت: «ما باید رسیدگی به درخواست های پناهندگی را نسبت به گذشته سریعتر سازیم».

وی روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه “بیلد” افزود که ایجاد «مراکز انکر» که در توافقنامه ائتلافی میان احزاب محافظه کار و سوسیال دموکرات ها گنجانیده شده، زمینه این بررسی سریع و ساده سازی اخراج را فراهم می سازد.

انکر (Anker) برگرفته شده اختصاری از اصطلاحات آلمانی «رسیدن، تصمیم‌گیری، تقسیمات به محلات و بازگشت» است. یعنی مراکزی که پناهجویان از هنگام رسیدن تا زمان انتقال به دیگر محلات و یا بازگشت در آن زندگی خواهند کرد.

هیلگه بروان اضافه کرد: «پناهجویان تا زمان تمکیل شدن روند رسیدگی به درخواست پناهندگی شان در آنجا (مراکز انکر) می مانند. یعنی تصمیم نهایی پذیرش و یا اخراج، همه در یک مکان صورت می گیرد».

این را هم بخوانید:  کرزی: صلح افغانستان نباید تحت نفوذ پاکستان قرار بگیرد

به نظر وی هرچه زودتر باید شرایط برای عملی ساختن اخراج ها بهتر شود: «برای اینکه ما بتوانیم روند بازگشتاندن (مهاجران رد شده) را به خوبی انجام دهیم، ما به قضات اداری بیشتری نیاز داریم و باید چالش های پیش روی بازداشت برای اخراج را برداریم».

وی برای بهتر ساختن روند اخراج مهاجران پذیرفته نشده از آلمان اضافه کرد: «ماه همچنان توافقنامه های پذیرش بیشتری را با کشورهای اصلی نیاز داریم». آلمان در دو سال اخیر با دولت های برخی از کشورهای اصلی پناهجویان از جمله افغانستان توافقنامه هایی برای پذیرش مهاجران اخراجی شان امضا کرده است.

در صورتی که باز هم «ائتلاف بزرگ» متشکل از احزاب محافظه کار و سوسیال دموکرات ها تشکیل شود که فعلاَ روند آن جریان دارد، هیله براون به عنوان رئیس دفتر یا ستاد صدارت آلمان جانشین پیتر آلتمایر می شود.

آلتمایر در کنار مقام ریاست دفتر صدارت، پست هماهنگ کننده داخلی دولت فدرال برای سیاست پناهندگی را به عهده داشت، مقامی که در صورت تشکیل ائتلاف بزرگ هیلگه براون آن را به عهده خواهد داشت.

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *