• انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۵۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 14183
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14183

رسیدگی به توقعات مردم، نظام را تقویت می‌کند

رییس اجراییۀ حکومت وحدت ملی، در دیدار با شماری از جوانان و دانشجویان ولسوالی‌های سه‌گانهٔ خوست٬ فرنگ و گذرگاه نور ولایت بغلان گفت که توسعه متوازن پایه‌های نظام را تقویت می‌بخشد.

رییس اجراییۀ حکومت وحدت ملی، در دیدار با شماری از جوانان و دانشجویان ولسوالی‌های سه‌گانهٔ خوست٬ فرنگ و گذرگاه نور ولایت بغلان گفت که توسعه متوازن پایه‌های نظام را تقویت می‌بخشد.

عبدالله عبدالله که امروز (چهارشنبه،۲۳ حوت) در این برنامه سخن می‌زد، تصریح کرد که تبیعض، بی‌عدالتی و انحصار قدرت سبب ضعف حکومت می‌گردد. ما خود را متعهد به برآورده شدن خواسته‌ها و توقعات قانونی مردم افغانستان می‌دانیم.

رییس اجراییه کشور از نقش و سهم باشنده‌گان ولایت بغلان به ویژه ولسوالی‌های سه‌گانهٔ خوست٬ فرنگ و گذرگاه نو در دوران جهاد و مقاومت و پس از آن در مناسبت‌های کلان ملی به نیکویی یاد کرد.

جوانان و دانشجویان این ولسوالی‌ها درخواست‌ها و پیشنهادهای مشخص‌شان را در قسمت ایجاد یک ولسوالی جدید، راه اندازی پروژه‌های توسعه‌یی، تهدیدهای امنیتی در آغاز فصل جنگ و ارایۀ خدمات بهتر مطرح کردند.

آنان از رییس اجراییه کشور خواستند که در قسمت ایجاد یک ولسوالی در تگاب بازار ولسوالی خوست به نام “مقاومت” که کارهای اداری آن از نهادهای محلی نهایی شده، توجه خاص نمایند تا از مرکز نیز نهایی گردد.

جوانان ولسوالی‌های سه‌گانهٔ خوست٬ فرنگ و گذرگاه‌نور، ضمن حمایت از برنامه‌ها و موضع‌گیری‌های ملی رییس اجراییه کشور گفتند که باید شفافیت، سلامت و فراگیری انتخابات آینده و تنوع فرهنگی و هویت‌ها برای حفظ منافع ملی و روند ملت‌سازی در سطح رهبری حکومت مورد توجه قرار گیرد.

سپس، عبدالله عبدالله گفت که اولویت‌ها و توقعات مردم افغانستان را مدنظر داریم تا همگان جایگاه‌ٔ خودشان را در تصامیم ملی دریابند.

رییس اجراییه کشور در مورد ایجاد ولسوالی مورد نظر گفت که این مسأله را در سطح حکومت پیگیری می‌نماید.

همچنان، عبدالله عبدالله وعده سپرد که در باره پروژه‌های توسعه‌یی، اعمار ساختمان مکاتب دخترانه، کاریابی و سایر موارد همکاری نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *