• انتشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۸ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 20425
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20425

رسالت نظامیان هزاره چیست؟

وضعیت هزاره‌ها به لحاظ داشتن افراد مسلکی و کارا در عرصهٔ نظامی و امنیتی به مراتب بهتر از دههٔ هفتاد است.

وضعیت هزاره‌ها به لحاظ داشتن افراد مسلکی و کارا در عرصهٔ نظامی و امنیتی به مراتب بهتر از دههٔ هفتاد است.

در آن زمان جنرال خداداد سرمهٔ چشم حزب وحدت بود اما امروز جامعهٔ هزاره ده‌ها جنرال دارد. در آن زمان افراد تحصیل کرده در عرصهٔ نظامی و دفاعی یا هیچ نبودند یا انگشت شمار بودند اما امروز صدها افسر هزاره در کشورهای مختلف تحصیل نظامی کرده‌اند. و فعلاً یا در نظام اند یا تقاعد کرده‌اند.

این پتانسیل بزرگی‌ست اگر دست به دست هم بدهند و برای بیرون رفت از وضعیت کنونی تدبیر کنند. افسران و جنرالان برحال و متقاعد هزاره که از نام قوم امتیاز می‌گیرند و از سهم مردم هزاره به کرسی‌های قومی تکیه زده‌اند، نباید مانند سایر اقوام دست زیر علاشه بنشینند و منتظر نیروهای ملی و بین‌المللی باشند تا سرنوشت امنیتی مردم شان را تغییر دهند زیرا شرایط مردم هزاره از سایر اقوام فرق می‌کند.

امروز دشمن ۸۵‎٪ بیش‌تر از سایر اقوام، هزاره‌ها را آماج قرار می‌دهند. به گونهٔ نمونه، ده عملیات علیه هزاره‌ها انجام می‌شوند و در این میان یک یا دو عملیات بر سایر اقوام که خسارات و تلفات آن عملیات‌ها نسبت به خسارات و تلفات عملیات‌ها بر مردم هزاره به مراتب کمتر است. از این رو، واجب است تا افسران و جنرالان برحال و متقاعد مردم هزاره منافع خصوصی و آنی شان را در دولت به منافع عمومی و درازمدت مردم شان ترجیح دهند و از عقب میز کاری شان خارج شده در میدان‌های تعلیمی و نبرد سرنوشت مردم شان را تغییر دهند.

نگارنده: رحمان رحمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *