• انتشار: ۲ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۱۰ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 9076
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9076

راه اندازی کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور آوردن بهبود در وضعیت مالداری، کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی راه اندازی نمود.

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور آوردن بهبود در وضعیت مالداری، کنفرانس ملی اصلاح نسل و القاح مصنوعی راه اندازی نمود.

مسوولین بخش مالداری از ۳۴ ولایت کشور، استادان پوهنتون های زراعت، متخصصین، مسوولین اتحادیه های لبنیات و شماری از دست اندرکاران سکتور مالداری در کشور دراین کنفرانس سه روزه دعوت شده اند.

چگونگی القاح مصنوعی و اصلاح نسل، بررسی و راه های حل برای از میان برداشتن چالش های، انسجام بهتر امور، تامین روابط مرکز با ولایات و ولسوالی ها و شناسایی فرصت ها برای عرضه بهتر خدمات مالداری از اهداف مهم این کنفرانس است.

همچنان برای بوجود آوردن راهکاری جهت ایجاد اتحادیه ملی القاح مصنوعی، دریافت راه های انکشاف مالداری و اصلاح نسل، در برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

جلوگیری از انقراض و ازبین رفتن نسل های بومی و ایجاد یک جین بانک ( بانک سپرم ) مجهز برای بقای این نسل ها یکی از فعالیت های مهم برای اصلاح نسل و از موضوعات مطرح بحث در این کنفرانس خواهد بود.

القاح مصنوعی مهمترین و ارزان ترین راه برای ازدیاد نسل گاو های گوشتی و شیری درکشور است و نقش موثر ومهمی در افزایش تولید شیر و گوشت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *