• انتشار: ۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۴۴ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 5754
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5754

دیپلمات افغان به دلیل ضرب و شتم همسرش از سازمان ملل فراخوانده شد

وزارت خارجه افغانستان یک دیپلمات خود در سازمان ملل را به دنبال طرح اتهام ضرب و شتم همسرش در حضور رسانه‌ها به کابل فراخوانده است.

وزارت خارجه افغانستان یک دیپلمات خود در سازمان ملل را به دنبال طرح اتهام ضرب و شتم همسرش در حضور رسانه‌ها به کابل فراخوانده است.

پخش این خبر در روزنامه نیویارک پست واکنش‌های زیادی را در محافل رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و این واکنش‌ها زمینه تصمیم‌گیری وزارت خارجه افغانستان را فراهم کرد.

شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت که این وزارت تصمیم گرفته که محمد عینی، دیپلمات نمایندگی افغانستان در سازمان ملل را به کابل فراخواند.

مستغنی افزود که اسناد و مدارک مرتبط با این اتهام و ادعای مژگان عینی، همسر این دیپلمات مطابق قوانین افغانستان در نهادهای قضایی کشور بررسی خواهد شد.

روزنامه نیوریارک پست گزارش داده که عینی همسرش را به حدی مورد ضرب و شتم قرار داده که او در شفاخانه بستری شد.

نیویارک پست از قول پولیس گزارش داد، عینی ۴۶ ساله موی همسر ۳۰ ساله‌اش را کشیده و به سر و صورتش سیلی و مشت زده؛ به طوری که صورت و چشم راست این زن متورم و کبود شده است.

این را هم بخوانید:  پاسخ دندان شکن روسیه به اشرف غنی

کارمندان صحی در نیویارک موضوع را به پولیس اطلاع دادند اما پولیس به دلیل مصونیت دیپلماتیک عینی نتوانست او را بازداشت کند.

عینی در سلسله‌مراتب اداری فرد چهارم نمایندگی افغانستان در سازمان ملل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *