• انتشار: ۸ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 19468
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19468

دیدار دوستم و غنی/بر رهایی قیصاری تاکید شد

عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری ظهر امروز با رییس جمهور غنی با حضور سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی در ارگ دیدار کرد.

عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری ظهر امروز با رییس جمهور غنی با حضور سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی در ارگ دیدار کرد.

مقام نخست کشور با معاون اولش در بیش از یک سال گذشته ملاقات مستقیم نداشته اند.

در خبرنامه دفتر عبدالرشید دوستم آمده است که در مورد موضوع دستگیری نظام الدین قیصاری و همراهانش نیز بحث شده و بر رهایی قیصاری و همراهانش از سوی آقای دوستم تأکید شده است.

در این دیدار آقای دوستم بر برگزاری انتخابات به موقع و شفاف در کشور تاکید کرده و هم صلح را “یک ضرورت مبرم” دانسته افزوده که باید روند گفتگو با مخالفان دولت افغانستان، زودتر انجام شود.

خبرنامه به نقل از معاون اول، افزوده است که تشکیل ایتلاف بزرگ افغانستان، دستآورد دیموکراسیاست. معاون اول افزودکه هدف این ایتلاف، آوردن اصلاحات در نظام است نه مخالفت با آن.

عبدالرشید دوستم پس از بیش از یک سال بودباش در ترکیه، اخیرن در پی تظاهرات هواخواهانش به کشور بازگشت.

این را هم بخوانید:  آمادگی هیئت هشتاد نفری افغان به رهبری حامد کرزی برای مذاکره با طالبان در قطر

پرونده آقای دوستم بخاطر اتهام خشونت با احمد ایشچی، یک سال پیش به دادگاه رسید و در پی آن آقای دوستم به ترکیه سفر داشت و ظاهرن در تبعید قرار گرفت.

فرمانده قیصاری نیز یکی از فرماندهان آقای دوستم در شمال کشور نیز چندین هفته پیش از سوی نیروهای دولتی بازداشت شد و تظاهرات زیادی هواخواهانش را در پی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *