• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۳۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9552
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9552

دولت های خارجی در افغانستان تروریست دارند

وزیر امور خارجه افغانستان در همایش بین المللی امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی گفت : برخی دولت های خارجی تروریست های فعال در افغانستان را تامین مالی می کنند .

وزیر امور خارجه افغانستان در همایش بین المللی امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی گفت : برخی دولت های خارجی تروریست های فعال در افغانستان را تامین مالی می کنند .

صلاح الدین ربانی روز جمعه در این همایش که در شهر سمرقند ازبکستان جریان دارد، افزود: درگیری های مداوم گروه های شبه نظامی با نیروهای دولتی در افغانستان جنگ داخلی نیست و برخی کشورها با تامین مالی تروریست ها برای به هم زدن اوضاع در آسیای مرکزی تلاش می کنند.

ربانی افزود: در مرحله اول باید به این موضوع توجه کرد که در افغانستان جنگ داخلی وجود ندارد و تروریست های تامین مالی شده از سوی برخی دولت ها اوضاع در کشورمان را به هم می زنند و تروریست داخل افغانستان مورد حمایت تروریسم فراملی هستند.

وزیر امور خارجه بدون اشاره به نام کشور مشخص گفت: هدف عمده این کشورها با به هم زدن اوضاع در افغانستان، ایجاد نا امنی در منطقه است.

به گفته صلاح الدین ربانی شرایط فعلی افغانستان نشان می دهد کشورهای آسیای مرکزی از نظر امنیت به یکدیگر مرتبط هستند و باید تلاش های مشترک در مبارزه با تروریسم و تهدیدات مشترک که می تواند به همسایگان افغانستان نیز گسترش یابد ، به طور جدی و عملی پیگیری شود .

وی تقویت روابط اقتصادی و بازرگانی میان کشورهای منطقه را یکی از روش های مبارزه با تروریسم و تهدیدات مشترک عنوان کرد و گفت : حامیان تروریست ها بیشتر از طریق فقر که بسیاری از مردم در رابطه با آن ناگزیر به گرفتن سلاح به دست هستند، برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *