• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۳۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9552
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9552

دولت های خارجی در افغانستان تروریست دارند

وزیر امور خارجه افغانستان در همایش بین المللی امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی گفت : برخی دولت های خارجی تروریست های فعال در افغانستان را تامین مالی می کنند .

وزیر امور خارجه افغانستان در همایش بین المللی امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی گفت : برخی دولت های خارجی تروریست های فعال در افغانستان را تامین مالی می کنند .

صلاح الدین ربانی روز جمعه در این همایش که در شهر سمرقند ازبکستان جریان دارد، افزود: درگیری های مداوم گروه های شبه نظامی با نیروهای دولتی در افغانستان جنگ داخلی نیست و برخی کشورها با تامین مالی تروریست ها برای به هم زدن اوضاع در آسیای مرکزی تلاش می کنند.

ربانی افزود: در مرحله اول باید به این موضوع توجه کرد که در افغانستان جنگ داخلی وجود ندارد و تروریست های تامین مالی شده از سوی برخی دولت ها اوضاع در کشورمان را به هم می زنند و تروریست داخل افغانستان مورد حمایت تروریسم فراملی هستند.

وزیر امور خارجه بدون اشاره به نام کشور مشخص گفت: هدف عمده این کشورها با به هم زدن اوضاع در افغانستان، ایجاد نا امنی در منطقه است.

این را هم بخوانید:  امتیاز دادن اشرف غنی به قشر «سادات»

به گفته صلاح الدین ربانی شرایط فعلی افغانستان نشان می دهد کشورهای آسیای مرکزی از نظر امنیت به یکدیگر مرتبط هستند و باید تلاش های مشترک در مبارزه با تروریسم و تهدیدات مشترک که می تواند به همسایگان افغانستان نیز گسترش یابد ، به طور جدی و عملی پیگیری شود .

وی تقویت روابط اقتصادی و بازرگانی میان کشورهای منطقه را یکی از روش های مبارزه با تروریسم و تهدیدات مشترک عنوان کرد و گفت : حامیان تروریست ها بیشتر از طریق فقر که بسیاری از مردم در رابطه با آن ناگزیر به گرفتن سلاح به دست هستند، برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *